pattexJe to jen pár měsíců, co jste uklidili vánoční ozdoby do krabic a uložili je do skříně, kde vyčkají do příštích Vánoc. Ještě teď si pamatujete, jak váš stromeček vypadal, a už je tu jaro a s ním Velikonoce.

Vytvořit něco originálního, čím si přinesete trochu jara do bytu či domu, bude letos snadné. Ukážeme vám netradiční aranžmá jarního stromku, který můžete použít na velikonoční stůl nebo na parapet okna.

Budete potřebovat stromeček nebo keř s rašícími lístky, zajímavé (třeba i vánoční) ozdoby - tentokrát jsme vybrali drátěné kouličky, stuhu, pár vajíček nebo kamínků a tavnou pistoli Pattex.

pattexPro naše aranžmá jsme vybrali malý keř brslenu křídlatého. Brslen křídlatý má velmi zajímavé větve, které vytváří široké korkové útvary - křídla. Rostlinu jsme vybrali ještě v momentu, kdy rašily první světle zelené lístky. Připravili jsme si drátěné kouličky. Abychom jim dodali svěží jarní barvy, natrhali jsme žluté a zelené ubrousky na proužky a drátěné kouličky jsme jimi naplnili. Tímto trikem ihned získaly velikonoční nádech. Ze stuhy jsme vytvořili malé mašličky a vše postupně zavěsili na stromek. Některé mašličky jsme nalepili na kamínky a vajíčka, která jsme položili ke kořenům keříku. Pro lepení jsme zvolili tavnou pistoli Pattex, z níž lepidlo samovolně nevytéká, a vy si tak snadněji udržíte pracovní plochu čistou. Celé aranžmá jsme pak postavili na stůl a bylo hotovo. Jestli se vám to zdálo příliš jednoduché, máte pravdu. I takto snadno můžete vytvořit hezkou dekoraci.

Vytvořte si i vy něco originálního do interiéru. Klidně můžete použít vánoční ozdoby a změnit je na velikonoční. Stačí jen nápad, pár minut a originální aranžmá zkrášlí váš stůl, okno nebo poličku.

Další tipy naleznete na www.pattex.cz

 

Reklama