Abych pravdu řekla, osobně velké akce moc nemusím. Život ve velkoměstě mě spíš nutí jako kompenzaci každodenních tlačenic vyhledávat komornější záležitosti a cesty do přírody. Nicméně Svět knihy je zářnou výjimkou. Ačkoliv lidí je zde více než dost, atmosféra je nakolik úžasná a návštěvníci nebývale milí, že si rádi vystojíte frontu na svého oblíbeného autora. A jen tak mimochodem se právě díky tomu množství dalších čtenářů seznámíte s cizími lidmi, s kterými byste se pravděpodobně nikdy jindy nedali do řeči. A že vám občas někdo šlápne na nohu? Úsměv, který zde není vzácností, přece vše spraví. Co upoutalo letos moji pozornost? Bylo toho opravdu hodně, tak aspoň malá ochutnávka. 
Veletrh Svět knihy Praha 2018 potvrdil, že si celé Česko rádo a hodně čte
Spisovatel Jaroslav Foglar by se radoval: Jeho Rychlé šípy hned u vstupu na veletrh. O tom, že příhody těchto kluků nestárnou a lákají čtenáře všech generací, svědčily fronty zájemců na všech akcích, které kolem této legendární party na veletrhu proběhly.  
Rychlé šípy nestárnou
A že dnes mladí nečtou a nemají zájem o knihy? Nenechte se vysmát! Tady je jasný důkaz. Podívejte, jak velký úspěch měla letošní novinka Humbook Stage, kterou ve spolupráci se Světem knihy zorganizovalo nakladatelství Albatros Media. Akce navazuje na HumbookFest, který letos na podzim proběhne už potřetí. 
HumbookStage
Na veletrhu měli mladí čtenáři young adult literatury obrovský prostor mimo Veletržní palác ve venkovním stanu. Lákala je například beseda s youtuberem Kovym, debata mezi knižními blogery a redaktory nebo povídání s mladými autory o tom, jak jim vyšla první kniha. Youtuber Kovy pak ochotně pózoval se svými fanoušky. A pozor, tento mladík stojí i za vaši pozornost. Mrkněte na jeho videa - Kovy.
Kovy - Svět knihy Praha 2018
Které knihy na veletrhu nejvíce bodovaly? Co se týká dospělých, tak například za již zmíněné vydavatelství Albatros Media to byla prý opět klasika: „Hodně lidí přišlo tradičně na Halinu Pawlowskou a Irenu Obermannovou, která křtila novou knihu Jasnozřivost, nebo na debatu o české detektivce s Jiřím Březinou, Míšou Klevisovou a Zdenkou Hamerníkovou,“ říká PR manažerka Veronika Sonnková. Já osobně jsem si mimo jiné pečlivě vyslechla přednášku Meika Wikinga, autora bestselleru Hygge (nakladatelství Jota), který pak na stánku vydavatele také ochotně rozdával autogramy.
Meik Wiking - Hygge
A následně jsem stylu hygge podlehla v místní kavárně, i když jsem si jej možná vysvětlila trochu po svém. 
hygge v praxi
Přeji pěkné dny s knihou na cestách i doma. 
foto: Albatrosmedia, Jota, archiv pořadatele a autorka článku

Přečtěte si také: 

Uložit

Reklama