Letošní ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha navzdory dlouhé tradici má pro návštěvníky připraveny zajímavé novinky. Ke stávajícím vystavovatelům přibude celý pavilon menších specializovaných nakladatelství.

Festivalová část se rozšíří také do reprezentativních prostor Lapidária a bude oživena i plocha před Průmyslovým palácem, kde příchozí na veletrh kromě nových možností občerstvení naleznou kreativně pojatý infopoint s minigalerií a čítárnou. Program bude probíhat rovněž v nové literární vzducholodi Gulliver, kam budou moci zájemci přijít i díky Supervstupence, jež propojí návštěvu veletrhu a Centra současného umění DOX. Prahu budou moci návštěvníci veletrhu objevovat formou sedmi literárních procházek. Odborný program je v letošním roce zaměřen především na překlady a prezentaci české literatury v zahraničí. Hlavními tématy roku 2017 jsou Genius loci v literatuře, Kniha jako objekt a Audioknihy.

svet knihy

Loňské téma akcentující město v literatuře se letos objeví v hlavním tématu „Genius loci v literatuře“ s podtitulem „M(ě/í)sto v hlavní roli“. Ve speciální expozici se představí devět Kreativních měst literatury UNESCO - Barcelona, Dublin, Edinburgh, Heidelberg, Krakov, Lublaň, Lvov, Nottingham a Óbidos. Zároveň z těchto měst přijíždějí na veletrh i autoři či literární vědci.

Druhým stěžejním tématem je „Kniha jako objekt“.. V rámci tématu budou prostřednictvím řady výstav představeny historické edice, limitovaná vydání, bibliofilie, autorské knihy. V rámci spolupráce s Národním muzeem bude pro návštěvníky veletrhu zdarma otevřen prostor Lapidária, kde kromě řady programů mohou také zhlédnout expozici nejkrásnějších knih světa, objekty Elišky Čabalové, práci vítěze kategorie nejlepší ilustrátor Czech Grand Design Michala Bačáka a v neposlední řadě i výstavu Na křídlech múzy - Umělci a knihy ze sbírek Národního muzea.

Třetí tematický celek tvoří „Audioknihy“. Na veletrhu bude přichystán speciální prostor, kde se návštěvníci budou moci zaposlouchat do nejzajímavějších knižních titulů načtených známými českými herci. Zároveň bude v sále audioknih probíhat nepřetržitý program pořádaný Asociací vydavatelů audioknih.

23. mezinárodní knižní veletrh a literární festival, 11. – 14. května 2017, Výstaviště Praha Holešovice

bele

Otevírací doba:

  • čtvrtek – sobota, 11.- 13. května, 9:30 – 19:00 
  • neděle, 14. května, 9:30 – 16:00

Vstupné:

čtvrtek – sobota, 11.- 13. května

  • 120 Kč jednodenní vstupné 
  • 60 Kč snížené vstupné pro děti a mládež 6 - 18 let, studenty, držitele průkazu ZTP a důchodce 
  • 250 Kč rodinné vstupné – (2 platící dospělí, 1 – 2 děti do 15 let zdarma) 
  • neděle, 14. května 60 Kč jednotné zlevněné vstupné bez nároku na další slevy

Na www.svetknihy.cz najdete kompletní program a všechny důležité informace

Reklama