Pokud jste se mezi 10. a 13. březnem nedostaly do Prahy a nestihly tak navštívit veletrh FOR FITNESS & WELLNESS, nesmutněte. Naše redakce tam nejen byla, ale i vydatně zkoušela a testovala, aby vám mohla nabídnout výčet toho nejzajímavějšího.

Jestli se zajímáte o zdravý životní styl, nebo vás prostě jen baví různé způsoby relaxace, jistě jste zaregistrovaly veletrh FOR FITNESS & WELLNESS v pražských Letňanech. Nabídka vystavovatelů byla skutečně pestrá: k vidění byl přehršel bazénů a vířivek, sauny finské i infra, rozličné sportovní náčiní i přírodní kosmetika. Vybrat tak z množství nabízených služeb a zboží ty nejatraktivnější nebyl vůbec jednoduchý úkol. Ale protože jsme redaktoři stateční a neohrožení, pustili jsme se do plnění úkolu s vervou a odhodlaností sobě vlastní.

Prohřát tělo a zbavit se celulitidy? To je infrasauna!

Nabídka infrasaun, stejně jako finských či kombinovaných saun, byla vskutku pestrá a prodejci lákavými slogany opravdu nešetřili. Dozvědět jste tak mohly, milé čtenářky, že za půl hodiny infrasaunování spálíte stejné množství kalorií jako při desetikilometrovém běhu, nebo že si vyčistíte pleť a zbavíte se celulitidy. Půvabné hostesky nás pak ještě ujistily, že „infrasauny jsou využívány zejména sportovci nebo lidmi po zraněních k prohřátí a rekonvalescenci celého těla i jeho částí.“

veletrh

Náplast bez lepidla

U dalšího stánku nás nemilosrdně oblepili, nebo spíše obvázali barevnými náplastmi, které fungují na principu suchého zipu, a neobsahují tak žádné lepidlo. Honosí se přívlastky jako antialergenní, bezbolestná, odolná vůči mastnotě i vodě a prodyšná. Pravda je, že náplasti při sundávání netahaly a daly se použít opakovaně. Během chvíle nošení však jejich okraje ztratily přilnavou funkci a ledabyle se odchlipovaly, což nepůsobilo zrovna elegantně. Pružnost obvazu pak naváděla k pevnějšímu stažení, které vyvolalo mírné modrání prstu a několikanásobné ovinutí popřelo prodyšnost materiálu. Kolik z nás by pak chtělo nosit na ruce zářivě modré, zelené či růžové proužky, to už nechám plně na vašem zvážení.

veletrh

Je libo vyleštit parkety?

Balanční polokoule bosu (oblíbená řadou českých celebrit) už není na českém trhu žádnou novinkou. Znáte však sportovní náčiní zvané flowin? Principem je klouzání se na speciálních podložkách po hladké desce, přičemž využíváte váhy vlastního těla. Musím uznat, že mě nejvíce zaujal cvik spočívající v krátkých rychlých kroužcích rukou dle vzoru uklízečky Blažkové. Jen bych našeho redaktora klidně místo desky poslala na špinavou podlahu a do ruky mu namísto speciální podložky dala rejžák - posiloval by taky a ještě by byl užitečný.

veletrh

veletrh

Zkroťte bolest kloubů divokou kosmetikou!

O blahodárném působení bylin jistě není nutno zdlouhavě přednášet. Věděly jste však, že se výrazně liší účinky léčivých rostlin pěstovaných v monokulturách od účinků léčivek volně rostoucích v lese? Bylinkář Otomar Černý proto pravidelně vyráží s nůší na zádech do Orlických hor a Broumovského výběžku, aby nasbíral kostival proti bolesti kloubů, třezalku na atopický ekzém či rakytník pro krásnou pleť bez akné.

veletrh

Sjezdovat se dá i bez lyží

Dalším lákadlem veletrhu byla možnost vyzkoušet si trenažér sjezdového lyžování proski. A kdo jiný, než absolutní nelyžař Jakub D. Kočí ho pro vás mohl vyzkoušet! Zpočátku vypadal sice dost vyděšeně, ale po krátké instruktáži sličného trenéra si to pádil ze svahu jako o závod. Trenažér si můžete na vlastní kůži otestovat v několika vybraných fitness centrech a věřte, že si pořádně zaposilujete.

veletrh

Zdravé paradoxy na závěr

Nejste-li přímo sportovci tělem a duchem, mohly jste na veletrhu zapomenout manžela a chlapskou část své výpravy u krásného nového Volva a sama se s dcerou vydat ke stánku likérů a ochucených olejů Vom fass. A když jste pak manžela s kluky hledaly u nového vozu zbytečně (a nenašly je ani naproti ve veletržní restauraci či v přítomnosti vnadné hostesky v miniaturních bikinách), stačilo zajít do rohu druhé haly, kde bylo k dostání konopné pivo.

veletrh

Celkový dojem z veletrhu? Nemastný, neslaný. Zklamaná jsem byla zejména z absence jakékoli bombastické fitness či wellness novinky. Nabízené zboží bylo sice zajímavé, to mu nemůžu vytknout, jenže žádný trhák. Globálně vzato jsme si ale veletrh docela užili a uvidíme, čím nás překvapí napřesrok.

Reklama