Onehdy jsem byla na jakési akci, kde byla přizvána vizážistka, aby přítomné utrpěly nějaký ten veledůležitý poznatek o fasádnictví a staly se tak o 21,467 % chytřejšími a o 72,753 % více sexy. Dala jsem si tu práci a namalovala se pečlivě. Jako hlavní body své fasády jsem zvolila bílou řasenku a rtěnku Christian Dior 009 Srcce z lignitu (se tak doopravdy jmenuje, já to jenom přeložila). Českého ksichtmakera to obvykle znejistí.

Vizážistka byla členkou náboženského spolku typologie podle ročních období. Pro sebe jsem si ji pojmenovala Ladislava, protože byla dokonale sladěná od hlavy k patě a pravděpodobně jí ladil lak na nehty se záchodovým koberečkem a odstín melíru s barvou talířů. To jsem nezjišťovala, mohla bych se smát příliš hlasitě. Dojem byl... no, architekti na to mají slovo předesignovaný. Mies van der Rohe sice kafral Tugendhatům i do barvy a uložení trepek, aby jeho dílo nebylo narušeno, ale asi to k žití nebylo. A ta dáma by mohla utrpět velký šrám na sebevědomí, kdyby ji pocuchal vítr, to by jí nejspíš neseděly proporce kadeří ke tvaru špičky bot.

Inu, paní se jala diagnostikovat nás podle ročních období, vysvětlovala, jak ty barevné vzorníčky podle typu, k mání za pouhých 450 s DPH, strašně pomůžou při nakupování, protože člověk nepozná, jestli je tohle ten přesně správný odstín, který ho učiní o deset let mladším, zatímco špatný výběr může člověku zdůraznit kruhy pod očima, a tím mu zničit kariéru. A že nejedna celebrita tyto vzorníčky vlastní a používá, a proto má úspěchy u diváků/posluchačů o 77,21 % vyšší než ti lůzři, co na typy kašlou a chodí s kruhy pod očima, zdůrazněnými špatnou barvou ponožek, i na veřejné ulice.

Já byla diagnostikována jako letní typ, protože mám pihy nebo co. Čekala jsem, že mi bude sděleno, jak se mám správně modlit a kde je kasička, ale bylo to ještě prohnanější, přišlo vymývání mozků. Bylo mi vysvětleno, že jako letní typ si nemůžu dovolit mít světlé vlasy, protože mi studené odstíny nesluší, že moje bílá řasenka je k ničemu, protože jako letní typ musím používat jedině teplé odstíny, a navíc mi neprodlužuje řasy, čímž mě činí o 10,53 % méně přitažlivou pro muže*, a tudíž o 13,77 %méně spokojenou v sexuálním životě, jak ověřil Výzkumný vědecký ústav Horsta Fuchse. A že můj víceméně zelený svetr je naprosto, ale naprosto špatně, že bych měla nosit červenou a hnědou a hlavně úplně jinak, protože, jak dále prokázal Výzkumný vědecký ústav Horsta Fuchse, letní typy v červeném svetru dosahují větších pracovních výkonů. Například bylo spočteno, že letní kanclkrysa v zeleném svetru je schopná za směnu udělat 34,868 oboustranných kopií a šest kafí pro šéfa, zatímco letní kanclkrysa v červeném dosahuje výkonů v průměru o 0,079 % a 0.354 % vyšších.

Nevím, jestli Ladislava prodala nějaký úžasný barevný vzorníček nebo někoho přivedla na víru pravou. Mě rozhodně ne, u nás v rodině byli všichni vždycky luteráni.
Svetr i řasenku používám stále a dlažba na záchodě (jsem socka, nemám na kobereček) mi s lakem na nehty neladí i nadále.

Vaše čtenářka
Gentiana


Milá Gentiano,
jak to tak čtu, stejně byla ta diagnóza úplně špatně. Buď jste letní typ a sluší vám nikoliv teplé, ale studené odstíny, nebo vám sluší teplé barvy, a pak musíte být jaro nebo podzim. :-)

Reklama