woman

Hraje rozdílný věk ve vztahu roli? O kolik let staršího, nebo naopak mladšího partnera byste si vedle sebe dokázala představit? Dvě otázky, na které může existovat spousta odpovědí, spousta pohledů. My jsme vyrazili na malou anketu, abychom zjistili názor tří náhodně oslovených žen...

Ivana (39 let)

Ivana

Věk není důležitý, mám o 15 let staršího muže a je sladký. Mladšího než já o tolik let bych si ale představit nedovedla.

Alice (50)

V mém věku a vlastně ani obecně věkový rozdíl důležitý není. Řekla bych, že dnes už deset, patnáct let není extrém, ale normální stav, extrém je třeba třicet let... a o takový extrém staršího pána bych si představit po svém boku dovedla, mladšího určitě ne.

Karolína (17 let)

Karolína

Nevím, jestli je věkový rozdíl důležitý, záleží jak moc velký. Nedovedu si představit čtrnáctku s šedesátníkem. Staršího partnera si pro sebe představit nedokážu a mladšího... no, časem by mi to asi nevadilo, ale maximálně tak o deset let.


Zeptali jsme se také zpěvačky Heidi Janků, jejíž manžel je o 30 let starší, a zpěvačky Evy Pilarové, která má doma opačný extrém, tedy muže o mnoho let mladšího, zda by si dokázaly vedle sebe představit partnera, který by byl věkově právě opačně...

Heidi Janků

Asi bych si nedovedla představit, že bych měla mladšího partnera. Už jsem vedle svého partnera také trochu zestárla, přece jen padesátka chodí kolem baráku. Mám kolegyně, které si sice mladšího partnera užívají, ale já jsem byla vychovávána v patriarchátu. Potřebuji a mám muže, který se postará, je hlavou rodiny. Tím nechci říct, že bych sama nic nezařídila, ale on je ta autorita, ke které vzhlížím. Nedovedu si představit, že bych něco podobného mohla cítit k někomu mladšímu než já. Ale nevím to, nemám tu zkušenost.
Jinak, co se velkého věkového rozdílu týče, nemyslím si, že by v partnerství nějak překážel. Jsou různá omezení, nemůžete třeba o hodně staršího partnera nutit, aby s vámi skákal padákem, ale to jsou maličkosti, na kterých se vztah nestaví ani nerozbíjí.

Eva Pilarová

Myslím si, že věk mezi partnery nehraje roli, nedá se to škatulkovat. Je to velice individuální a nejdůležitější je tolerance k práci a vlastně i k tomu věku. Ale jak mi vždycky říkala Pavlína Filipovská, my, kdybychom měly starší partnery, už bychom je musely nosit (smích). Ten můj je o třináct let mladší a jsem spokojená.

A co si myslíte vy, milé čtenářky? Hlasujte v naší anketě...

Reklama