Čtenářka lalica má maturitu již dávno za sebou, ale nyní se pustila do vysokoškolského studia. Za pár dní ji čekají státnice. Děkuji Vám lalico za příspěvek a držím pěsti, ať to Vám i dceři dobře dopadne!

Milá redakce,

Zdravím a zapojuji se do „ maturitního tématu“ a to z toho důvodu, jelikož jsem ve stadiu šprtání se a rozjímání nad státnicovými okruhy.

Maturovala jsem v roce 1975 a to z jazyka slovenského, ruského, chemie a matematiky. Maturity byly státní, písemné i ústní. Táta si moc přál, abych šla studovat na vysokou, ale já byla ráda, že mám už klid od učení a šla jsem hned do práce.

Nikdy by mně nenapadlo, že po 38 letech budu tatínkovi plnit to jeho velké přání a dnes je to i přání mé. Tři poslední roky prožívám neuvěřitelné životní dobrodružství a to studium s vlastní dcerou. Jsme spolužačky, vzájemně se podporujeme a zrovna prožíváme velmi hektické a akční období. Poslední týdny byly náporem nejen na psychiku, ale i fyzičku. Dopisovaly jsme bakalářské práce a minulý týden je obhajovaly.

mimi

Do toho nám onemocnělo naše robátko- vnučka Sárinka. Já po své obhajobě jela do nemocnice vystřídat dceru u vnučky a obhajovala zase ona. Ani se mi nechce věřit, že jsme to dokázaly a obě jsme své práce obhájily.

mimi

Za 10 dní nás čekají státnice, „ brebentíme“ do omrzení formulace ze všech 4 okruhů ke státnicím, do toho nám brouká a heká Sárinka a štěká Miky. Pořád se nám zdá, že nic neumíme a s povděkem kvitujeme na našem školním e-mailu, že v tom nejsme samy, všichni stresujeme a zmatkujeme.

Naše třída čítá kolem 90 členů ve věku od 20 do 60 let, pomáháme si, podporujeme se  a už dnes vím, že mi bude po tom studentském životě smutno. Polykám lecitin a nadávám: Že já tam vůbec lezla, a přesto jsem šťastná, že jsem se na studium dala a že nás s dcerou všichni chlapi doma podporují.

mimi

Vřele tedy doporučuji všem dívkám i ženám zralého věku, nejen maturita, ale i další studium vás posune dál, rozšíří vám obzory, najdete nové přátele i zájmy. Věk opravdu není překážkou jakémukoliv „ vzletu“….

lalica

lalica
Text nebyl redakčně upraven


Téma dne: Maturita

  • Má mít maturitu každý/á
  • Má být opravdu lehká?
  • Jak jste prožívala svoji maturitu a co jste před/při/po ní zažila?
  • Jak prožíváte maturitu svých dětí a vnoučat?
  • Co pro vás maturita a lidi, co ji mají, znamenají?

Na vaše příspěvky se těším od teď až do cca 15. hodiny na e-mailu:

redakce@zena-in.cz

A kolem 16. hodiny jednu z vás, která mne nejvíce zaujme svým příspěvkem,  odměním . Čím? Nechte se překvapit!

Reklama