Nejčastější alternativou je „mléko“ vyrobené ze sóji, ale najdete i další nápoje třeba z ořechů, mandlí, ovsa nebo rýže. Liší se hlavní surovinou, která jim dává specifickou chuť, ale také složením, a z výživového hlediska je dobré je střídat.

Sójová panna cotte s malinami

Představme si blíže rostlinné smetany, které jsou skvělé na vaření i přípravu zdravějších dezertů. Některé pokrmy jejich extra jemnou chuť a konzistenci přímo vyžadují. A jakmile jednou vyzkoušíte, jak úžasně se s nimi pracuje, určitě to nebude vaše poslední kulinářská zkušenost. Privátní značka Kauflandu K-take it veggie nabízí hned 3 varianty – kokosovou, sójovou nebo ovesnou.

Čokoládová pěna z kokosové smetany s praženými oříšky

Sójová smetana se hodí téměř na vše, protože je neutrální. Využijete ji na omáčky, zahuštění polévek, do zapékaných pokrmů nebo nahradí klasickou smetanu v dezertech jako panna cotte či crème brûlée. Také ovesná smetana zahustí a vytvoří smetanový efekt ve sladkých i slaných pokrmech. V kokosové smetaně je aroma výrazné, proto se více hodí na přípravu asijské kuchyně a krásně ovoní dezerty.
Fotografie vás mohou inspirovat, kde všude můžete klasickou smetanu nahradit. Zkuste obměnit vaše oblíbené rodinné recepty o tyto zdravější varianty.

Jahodové tartaletky s kokosovo-vanilkovým krémem

Nabídka rostlinných alternativ mléčných a dalších veggie produktů je v prodejnách Kaufland opravdu široká. Objevte kouzlo značky K-take it veggie.

Tomatová polévka zahuštěná ovesnou smetanou

Více informací na Kaufland.cz.

Reklama