BOCHUM – Vegetariánská strava zřejmě není tak výhodná a lidskému zdraví prospěšná, jak ji prezentují její skalní vyznavači.

Podle výsledků výzkumu, zveřejněných vědci z univerzitní nemocnice v německé Bochumi, chybí prakticky všem vegetariánům vitamíny skupiny B.
Němečtí výzkumníci uvádějí i přesná čísla.

Podle jejich statistik 92 % ortodoxních a 77 % méně přísných vegetariánů, kteří jedí vejce a mléčné výrobky, trpí nedostatkem vitamínů skupiny B a zejména vitamínu B12.
Jeho hlavními zdroji jsou ryby, maso a vejce. Přitom vejce jsou na jeho množství relativně nejchudší.

Souběžně s tímto nedostatkem trpí vegetariáni zvýšenou hladinou proteinu homocysteinu v krvi. Tento protein je při normální skladbě stravy rozkládán vitamíny B12, B9 a B6 na aminokyseliny, které organismus nadále zpracovává, zatímco vegetariánům se hromadí v krvi a stává se pro tělo toxickým.
Dnes je již známo, že homocystein, podobně jako cholesterol, napomáhá vzniku kardiovaskulárních onemocnění a z dlouhodobého hlediska může ovlivnit i funkce mozku, protože blokuje některé neurotransmitery.
Než ale dojde k tak drastickým změnám, může uběhnout mnoho let.
Proto lidem, kteří se z jakéhokoli důvodu rozhodli pro vegetariánskou stravu, lékaři radí pravidelně užívat potravní doplňky obohacené o vitamíny B12, B6 a železo, nutné pro správné okysličování krve.
Tradičně vyzdvihované mořské řasy, kterými vegetariáni obohacují svůj jídelníček, jsou jako zdroj těchto látek naprosto nedostatečné, tvrdí němečtí badatelé.   

     
Reklama