Vegetariánství a jeho odnože. Víte, kdo je vegan, makrobiotik, ovovegetarián, frutarián...? Jaké jsou nejčastější důvody vegetariánství? A jaký je ten váš? Myslíte, že může být vegetariánství zdraví škodlivé?

Myslíte si, že vegetariánství je proti přírodě? Že vegetariáni musí nutně mít spoustu zdravotních obtíží, protože nekonzumují maso a ochuzují se tak o potřebné látky, které se dají získat pouze a jen z něj? Dovolte, abychom vás vyvedli z omylu. Podle stanoviska Americké dietetické asociace a kanadských dietologů je dobře vyvážená vegetariánská strava naopak zdravá, a dokonce i zdravotně přínosná při prevenci a léčbě mnoha různých onemocnění (pokud vás zajímá celé toto stanovisko, jeho překlad najdete ZDE).

Co je to vlastně vegetariánství?
Vegetariánství je stravování bez masa, ryb a drůbeže a bez produktů, které je obsahují (třeba želatina). Druhů vegetariánství je však mnoho, mnoho se jich i prolíná. Někteří lidé jsou například vegetariány, tedy odpůrci pojídání veškerého masa, jen částečně, odmítají například jen pojídání savců...

Druhy vegetariánství a polovegetariánství:

Flexitariáni jsou lidé, kteří jsou zejména vegetariáni, ale příležitostně si dají i maso. Důvody mají různé. Většinou jde o lidi, kteří odmítají maso zvířat chovaných v továrním prostředí. Maso získané nějakou ekologickou formou (lov, ekofarmy...) jim ale chutná.

Freegani zavrhují vykořisťování zvířat a planety Země jako takové. Jsou to lidé stvoření pro recyklaci. Co se stravování týče, často tíhnou k veganství (viz níže). Někteří však maso jedí, snaží se z něj ovšem využívat co nejvíce, aby co nejméně skončilo v odpadu. Ze stejného důvodu také většinou nakupují jen použité zboží v secondhandech.

Frutariáni jsou lidé, kteří jedí přírodní plody pouze tehdy, pokud nedojde ke zranění rostliny. Někteří frutariáni jedí pouze plody, které z rostliny upadly. Živočišné produkty odmítají úplně.

Laktoovovegetariáni (též eggitariáni) odmítají veškeré maso. Zato mléčné výrobky a vejce jim chutnají. Jde o nejrozšířenější formu vegetariánství v západní kultuře, tedy i té naší.

Laktovegetariáni jsou lidé, které nenakrmíte masem ani vejci, ale mléčnými výrobky nepohrdnou.

Makrobiotici jedí zejména celá zrna a fazole. Odmítají, stejně jako frutariáni, zraňování rostlin a pojídání veškerých živočišných produktů. Někteří se rostlinám nejprve omluví, až potom je zbaští.

TOP 5 důvody
pro vegetariánství u nás:


1. Zdravotní
2. „Neschvaluji smrt.“
3. „Maso mi nechutná.“
4. Náboženské
5. Vegetarián od narození

Ovovegetariáni odmítají jíst maso a mléčné výrobky, zato vajíčka baští rádi.

Pescopollovegetariáni (též polovegetariáni) jsou lidé, kteří nejedí jen některé druhy masa. Odmítají například maso savců a ryb, ale nadále jedí třeba ptačí maso. Případně jakoukoli jinou kombinaci (nejedí ryby, ale savce a ptáky ano, jedí pouze vepřové atd...).

Pescovegetariáni (též laktoovopescovegetariáni, případně pescetariáni) jedí mléko, vejce, ryby a v některých případech i plody moře, ale žádný další druh masa už ne. Sasanky, třeste se!

Syroví vegani a vyznavači přírodní hygieny se stravují pouze čerstvým ovocem, zeleninou, ořechy a semeny.

Vegani zásadně nekonzumují žádné živočišné produkty. Takže ani vajíčka, mléčné výrobky a sýry. Radikálnější vegani dokonce odmítají i med. Zároveň také odmítají jakkoli používat živočišné produkty (třeba k odívání) nebo produkty testované na zvířatech. Říká se, že mezi sebou občas mluví zvířecí řečí.

Vitariáni jedí pouze jídlo, většinou veganské, které nesmí být vařeno. Maximální teplota přípravy takového jídla je 46,7 °C. Proč? Vaření prý ničí potřebné enzymy a výživné části rostlin. Pyšní se zdravým chrupem.

Znáte nějakého vegetariána? Jaké jsou jeho důvody? Dovedete si představit, že byste se stala vegetariánkou? Která forma vegetariánství by vám vyhovovala nejvíce? Jedla jste někdy sójovou šunku, robi maso a podobné vegetariánské produkty?

Reklama