Foto: Shutterstock
Jak už asi tušíte, jde o to, že první měsíc v roce budete jíst více rostlin a omezíte živočišné produkty. Chtěli byste Veganuary vyzkoušet? Zde najdete vše, co potřebujete vědět o tom, jak přejít na rostlinnou stravu, a o zdravotních a ekologických výhodách veganství.
Kde se vzal veganský leden?
„Stejně jako suchý leden i výzva Veganuary vznikla ve Velké Británii v roce 2014, kdy stejnojmenná nezisková organizace vyzvala lidi, aby se v lednu pokusili stát vegany. Rychle se posunula do roku 2021 a webové stránky Veganuary uvádějí, že se k závazku přihlásilo více než 500 000 lidí. Dodržování stravy bez zvířat samozřejmě není nic nového. Světový den veganství byl založen v roce 1994 a od té doby jeho stoupenců jen přibývá,” představuje výzvu Oliver Fecko z online tržiště s potravinami Everli, kde se o každou objednávku a doručení stará shopper s maximální péči.
Tipy a triky pro nové vegany
Pokud jste vegani nováčci, jste tu právě včas – v dnešní době je vyhnout se živočišným produktům pohodlnější než kdy jindy. Přesto si však musíte vše dobře naplánovat, abyste měli jistotu, že splníte své výživové potřeby.
Prověřte svou spíž
Začít s veganskou stravou neznamená, že musíte začít od nuly. „Možná už máte v lednici a ve spíži potraviny vhodné pro vegany. Mezi běžné potraviny, které můžete mít v domácnosti, patří ořechy, fazole, čočka, ovoce, rýže či těstoviny,” říká Oliver Fecko.
Zdroj: Tiskové materiály, Oliver Fecko
Nový komentář
Komentáře
Co by to bylo za život bez kuřete a tuňáka? Bez "plesnivých" sýrů? Žádnej řízek? Tak na to si počkám, až mi bude sto let, budu mít slabej žaludek a doktoři mi to zakážou. Do té doby žádné výzvy, ani veganský leden, ani suchý únor. Na poslední věci člověka je vždycky dost času.
Celkem si dokážu představit měsíc bez masa, teda kromě toho, že by mě opustil muž. Ale veganství už nepodlehnu. Sýry a vajíčka by mi chyběly.