vegan-do-textu-i-na-seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Jak už asi tušíte, jde o to, že první měsíc v roce budete jíst více rostlin a omezíte živočišné produkty. Chtěli byste Veganuary vyzkoušet? Zde najdete vše, co potřebujete vědět o tom, jak přejít na rostlinnou stravu, a o zdravotních a ekologických výhodách veganství.

Kde se vzal veganský leden?
„Stejně jako suchý leden i výzva Veganuary vznikla ve Velké Británii v roce 2014, kdy stejnojmenná nezisková organizace vyzvala lidi, aby se v lednu pokusili stát vegany. Rychle se posunula do roku 2021 a webové stránky Veganuary uvádějí, že se k závazku přihlásilo více než 500 000 lidí. Dodržování stravy bez zvířat samozřejmě není nic nového. Světový den veganství byl založen v roce 1994 a od té doby jeho stoupenců jen přibývá,” představuje výzvu Oliver Fecko z online tržiště s potravinami Everli, kde se o každou objednávku a doručení stará shopper s maximální péči.

 

Tipy a triky pro nové vegany
Pokud jste vegani nováčci, jste tu právě včas – v dnešní době je vyhnout se živočišným produktům pohodlnější než kdy jindy. Přesto si však musíte vše dobře naplánovat, abyste měli jistotu, že splníte své výživové potřeby.

Prověřte svou spíž
Začít s veganskou stravou neznamená, že musíte začít od nuly. „Možná už máte v lednici a ve spíži potraviny vhodné pro vegany. Mezi běžné potraviny, které můžete mít v domácnosti, patří ořechy, fazole, čočka, ovoce, rýže či těstoviny,” říká Oliver Fecko.

Zdroj: Tiskové materiály, Oliver Fecko
 

Reklama