Problémy s parnem netrápí jen nás, dospělé, ale i naše nejmenší. Jak zvládnout ty nejteplejší dny? Podívali jsme se tomu na zoubek.

VĚTRÁNÍ A ZASE TO VĚTRÁNÍ

Během veder se mnohdy vzduch doslova nehne. Pokud se chystáte ke spánku, nebo trávíte čas s miminkem v místnosti, dbejte na to, aby byl vzduch uvnitř čerstvý. Větrejte i během noci a v průběhu dne se nebojte udělat pořádný průvan. Do oken zavěste mokrá prostěradla nebo ručníky, ty vám pomohou ochladit vzduch v místnosti. Klidně vyperte také záclony a závěsy a pověste je ještě mokré, tak zabijete dvě mouchy jednou ranou. Pokud můžete, přestěhujte sebe i miminko do studenější místnosti, a to hlavně na dobu spánku. Opatrní buďte s klimatizací, která může ve vedrech způsobit nachlazení, spíše s rozumem používejte ventilátor, pokud před něj postavíte sklenici s ledem, opět vám pomůže s ochlazením vzduchu v místnosti. Dobrým pomocníkem jsou také zvlhčovače vzduchu.

 Čističky vzduchu

POKOŽKA - CHLADÍME A CHRÁNÍME

S ochlazováním kůže vždy opatrně. Při vysokých teplotách se doporučuje otírat končetiny a zátylek žíňkou namočenou ve vlažné vodě a nebo krátké osprchování. Nikdy ale nepoužívejte vodu, která je příliš studená. Ve vedrech, s miminky obecně, se zdržujeme hlavně ve stínu. I tak ale nezapomínáme na důslednou ochranu kůže v podobě aplikace krému s ochranným faktorem a chráníme také dětskou hlavičku.

PITNÝ REŽIM

Nezapomínejte, že během léta člověk potřebuje daleko více vody. Tělo se ochlazuje pocením, a to má za následek zvýšenou potřebu tekutin. Pokud kojíte, je ideální zvýšit frekvenci a v čase mezi kojením klidně nabídnout neslazenou vodu, čaj, nebo ředěné zeleninové či ovocné šťávy. Zásadou je opravdu vynechat cukr v nápojích, ten totiž žízeň spíše podporuje, než hasí. S dodržováním pitného režimu pomohou různorodé lahvičky a pítka, která mohou mít vaši nejmenší stále po ruce. Skvělým tipem na léto (oceníte je ale i v zimě) jsou nerezové varianty pítek, které slouží jako malá termoska a pomohou udržet nápoje pro nejmenší optimálně chladné.Dětské hrnečky

JÍDLO

Právě teď je ideální doba využít zásoby uvařených jídel a příkrmů, které máte v mrazáku. Rozhodně se vyhýbejte vyváření a těžkým chodům, tělo má co dělat, aby se vyrovnalo s extrémními teplotami - nezatěžujte ho tedy složitým trávením a sebe vařením, které u vás doma ještě zvýší teplotu. Užívejte si sezónní nabídky ovoce a zeleniny a dopřejte si rozmanité studené saláty. Zkuste různorodé a různobarevné kombinace a uvidíte, že oslovíte i ty nejmenší strávníky. Pokud vyrážíte na odpoledne k vodě, oceníte různé praktické misky a dózy a hlavně termooobaly, které se postarají, aby dobroty byly stále ve správné kondici.

Dóza na potraviny

OBLEČENÍ

Ve vedrech zapomeňte na syntetické materiály oblečení, a to jak pro vás, tak pro miminko. Ideální jsou oblečky z přírodních materiálů, většina maminek preferuje bavlnu. Miminko do postýlky zbytečně nenavlékejte, ale určitě mu dopřejte jednu vrstvu, která pomůže odvádět pot přímo od těla. Dobře poslouží tenké pyžámko s krátkými rukávy, nebo tenké body.

Dětské body

feedologo.png

Máte i vy svůj tip, jak “přežít” parné letní dny s miminky bez úhony?
Podělte se o něj s námi v komentářích!
 
 
 
 
 

Reklama