Milé dámy,

jsem poměrně výřečný člověk. Ale co se týká lhaní mám potíže. Když se dostanu do situace, že bych měla zalhat (třeba i  ze soucitu), začnu se smát. Nevím proč - ale směju se v tomto případě, směju se za každé situace a nemůžu to nikaj ovlivnit! Navíc - psala jsem, že jsem upovídaná - s tím souvisí i to, že na sebe všechno a všude vykecám. Není to žádný med - to vám povídám, milé dámy. Zkuste si žárlivci doma vylíčit, že vám kolega "sekl poklonu". O lhaní nemůže být ani řeč, protože bych se začala smát a manžel by poznal, že kecám. Zkusila jsem být zticha a hned to nevyžvanit, ale to je taky problém. Začala jsem tedy trénovat - ne lhaní, ale trénovat to, že na sebe neprásknu úplně všechno.  Mlčet mi někdy jde - chce to ale trénink a mě čeká ještě hodně dlouhý.

Je fakt, že to má i své výhody. Známí vědí o žárlivosti mého manžela a někteří tzv. kamarádi si rádi přihřejí polívčičku, když hlásí manželovi, že jsem se bavila s nějakým chlápkem... apod. Mají smůlu - většinou jsou totiž až druzí, kdo to práskne. První to na sebe napráším já, takže manžel vybaven dostatečně informacemi může těmto informátorům včas zavřít jejich nevymáchaná ústa.

I jinak je můj vztah ke lži velmi negativní. Pokud zjistím, že mi někdo lže do očí, ztrácí mou důvěru - definitivně. Nejhorší asi bylo, když jsem zjistila, že mi lže má kamarádka. Na něco důležitého jsem se jí ptala. Dívala se mi do očí a řekla něco, o čem jsem zjistila, že je bohapustá lež. Už dva roky jsem s ní nemluvila. Nevěřím jí a myslím, že ani nikdy nebudu.
Vím, že mi lhala za okolností, kdy byla v těžké situaci, ale vím na 100 %, že kdyby mi tenkrát řekla pravdu, pochopím ji.

Nevadí mi, když mě někdo pomlouvá - je to jeho problém, ale když mi někdo lže do očí - to prostě nesnesu. Neumím odpouštět - v tom to asi vězí.

A co vy? Dokážete být tolerantnější? Umíte odpouštět lež?

Dana


Milá jmenovkyně Dano,
vidím, že jste žena pevných zásad a to je dobře. Ale uvidíme, jak na vaše otázky budou odpovídat ostatní. Děkuji za příspěvek a přeji hezký, lží nerušený den.
Reklama