Přinášíme vám slibovaný rozhovor o amuletech. Čarodějnici Noiru, která se amulety zabývá, jsme vyzpovídali, co může amuletem být, i jak dlouho vydrží nabitý. Nás toto téma velmi zajímalo a věříme, že pro vás, pro čtenářky, bude také přínosné.

Co si máme představit pod pojmem amulet?
Amulet je magický předmět, sloužící k ochraně toho, kdo jej nosí. Obvykle má formu přívěsku, nošeného na krku, nebo váčku.

K čemu slouží?
NoiraSlouží k posílení vaší schopnosti rozeznávat nebezpečí a vyhnout se mu. Oslabuje schopnost nečistých lidí a duchů zasahovat do vaší psychické pohody, fyzického zdraví a celkově do vašeho života. 

Jaký to může být předmět? Máme je nosit u sebe?
Nejčastěji je to kovový medailon nebo kámen, amulety se však vyskytují ve všech možných provedeních, závisí i na místních tradicích. Přestože většina lidí ráda nosí amulety veřejně. V zemích, kde je magie stále živá, je tento postup nemyslitelný, amulety se tam nosí skrytě pod šaty. Pokud o vašem záměru chránit se druzí vědí, mohou vám spíše uškodit, než když nic netuší.

Má mít amulet nějakou energii? Jak ji získá?
Amulet musí mít energii, aby fungoval. Bez ní je to pouhý módní doplněk. Duchovní síla nebo energie je to, co jej odlišuje od běžných předmětů. Získává ji v procesu výroby, ideální je, pokud je šperk od počátku vyráběn a navržen za účelem ochrany. Můžeme si však také pořídit obyčejný šperk a nabít jej formou rituálu nebo skrze působení přírodních sil.

Jakým způsobem se amulety nabíjí?
Existuje celá řada možností, jakými se nabíjí amulety a jiné magické předměty. Na slunečním světle, ve světle měsíce v úplňku, v tekoucím prameni čisté vody, nejlépe z posvátného pramene nebo třeba nad ohněm. Necháváme do předmětu vcházet postupně sílu všech čtyř živlů, tedy například jej držíme nad ohněm, pak na něj foukáme nebo jej okuřujeme dýmem, pokropíme jej svěcenou vodou a nakonec solí. Takto se nabíjí všechny magické předměty.

Umíte amulety nabíjet?
Jistě. 

Jak to děláte?
Ptám se duchů, kteří jsou spojeni s daným člověkem, a žádám je, aby do předmětu vstoupili. Hledám pro daného člověka takové bytosti a božstva, která mu mohou pomoci s jeho záměry a jsou mu příznivě nakloněni.

Jak dlouho vydrží amulet „nabitý“, popřípadě jak často je dobré ho nabíjet?
To velmi závisí na materiálu a na tom, jak poctivý byl postup výroby. Pokud jde o amulety nabité prostřednictvím duchům, mohou se stát bezcennými, pokud jim neprokazujeme úctu - bytosti je prostě opustí. Například tedy je nemyslitelné magický váček nechat vyprat v pračce! Amulety zhotovené na míru z drahých kovů není potřeba už nikdy speciálně nabíjet. Naopak třeba amulety z polodrahokamů je potřeba každý týden nebo i každý den, pokud jsme ve stavu oslabení, očišťovat a nabíjet. 

Noira

Mohou být i předměty, které nám škodí?
Jistě. Prokleté sošky, panenky, dary od nepřátel nebo bývalých partnerů, kteří nás nenávidí, nebo předměty po nešťastně zesnulých jsou příklady takových věcí. 

Dá se tedy takový předmět nabít i negativně?
Zkušený čaroděj by to rozhodně uměl, laik většinou má pouze sílu svojí nenávisti a zášti, která však i tak může stačit. Prokleté předměty se umisťují tak, abyste na jejich přítomnost nikdy nepřišli. Často je objevíte ve chvíli, kdy jste podstoupili nějaký očistný rituál. Najednou se ukážou!

Setkala jste se někdy s tím?
Bohužel ano. Klienti často nacházejí ve svém obydlí podivné předměty, které tam rozhodně nedali sami a zřejmě je tam někdo umístil s nedobrými záměry. 

Máte nějaké rady pro ty, co se zajímají o amulety?
Vybírejte si kvalitní materiály a nejlépe si amulet nechte vyrobit u šperkaře, který je vnímavý k energiím. Uchovávejte je v černém váčku, a pokud vám spadnou a rozbijí se, nesbírejte je - znamená to, že nasákly negativní energií a již splnily svůj účel.

Noira o sobě říká, že je profesionální čarodějka a léčitelka. Vyučuje magii a vede portál www.carovnezrcadlo.cz, kde publikuje mnoho svých článků. Zabývá se tradicemi západního okultismu, astrologií, Tarotem a hermetické kabbaly. Byla hostem talk show Jana Krause.

Čtěte také:

Reklama