I v 21. století žijí čarodějnice mezi námi. Jednou takovou je i Noira, která se zabývá profesionální magií. Tato mladá věštkyně nabízí služby od léčitelství, přes magické produkty až po vlastní semináře.

 

Magií se prý zabýváte od dětství, kdo vás k ní přivedl?

NoiraJá bych neřekla, že to je kdo, ale spíš co. My věříme, že čarodějové se nestávají čaroději, ale že oni se jimi rodí. Během života se rozpomínají na tu svoji schopnost a velmi často už od dětství k tomu začnou tíhnout. Já přesně nevím, co konkrétně mě k tomu vlastně přitáhlo. To je tak strašně ranná záležitost.

Může to člověk nenechat propuknout, když to má „v sobě“?

Samozřejmě může. Spousta lidí takhle žije, protože doba k tomu moc nevede, aby se toto nadání rozvíjelo.  Tito lidé u mě pak často končí s tím, že jim v životě něco chybí nebo že jsou nešťastní. Nedávno jsem o tom psala, že ty jasnozřivé schopnosti můžou propuknout v souvislosti s nějakým traumatickým zážitkem. Takže když člověk tyto schopnosti nemá, nerozvíjí je a najednou se mu něco stane, třeba nějaká ztráta, začnou se mu dít tyhle věci.

A objevila jste nějakého takového člověka?

Objevila jsem jich celou řadu. Část lidí se sem chodí poradit, ale hodně jich taky přichází, že se chtějí naučit magii, že to v sobě cítí. Tahle nadání nejsou vzácnou věcí, u někoho jsou výraznější míň u jiného víc. Ještě se mi nestalo, že by za mnou někdo přišel, že se chce učit magii a já bych mu řekla: „Vy jste dřevo. Pardon, ale jste tady omylem“. 

Co na vaše povolání říkalo vaše blízké okolí nebo jak na to nahlíží lidé, se kterými se seznámíte?

Tak lidé, se kterými se stýkám se občas trošku diví. Nicméně tím, že se čarodějnictví stalo mým povoláním, se moc nepotkávám s lidmi, kteří by byli úplně mimo to. Samozřejmě, že v době kdy jsem byla v pubertě na katolických školách, tak to nebylo něco příliš správného a populárního. Tehdy to bylo těžký, nepříjemný a ani v tom intelektuálním univerzitním prostředí by se člověk třeba o zájmech nešířil, ale když už jsem začala věštit, dovážet magické předměty a podnikat, tak už jsem s tím neměla problém.

Měla jste kvůli tomu i problémy s partnerskými vztahy?

Ono se říká, že čarodějnice to mají vždycky trochu komplikované s muži. Celý ten obraz a symbol představuje takovou ženu hodně nezávislou, která žije trošku na okraji společnosti a v tomhle je to trochu pravda. Žiju sama a asi budu ještě dlouho sama žít, protože to vyplývá z povahy mé práce. Přítele mám, ale nevím, jak by se díval na to, kdybych nějaký půlnoční rituál dělala v obývacím pokoji. Takže ano, vede to k osamělému životu a k určitým obětem. Čarodějnice může mít samozřejmě rodinný život, může mít partnera, ale když začne dělat profesionální magii, tak už jí často na rodinu moc energie nezbývá.

A nemrzí vás to někdy?

Já jsem nikdy takového založení nebyla, takže to pro mě taková ztráta není. Já k tomu netíhla, spíš jsem chtěla být kněžkou, nebo možná ještě spisovatelkou. Myslím, že mezilidský kontakt mi ale rozhodně nechybí, spíš naopak.

Čím vším přesně se živíte?

Já sama se až divím, čím vším se živím. Protože s čím jsou lidé schopní přijít, je naprosto neuvěřitelné. Čarodějnice zřejmě zastává funkci mnoha profesí, které mezitím vznikly historickým vývojem. Lidem radím v záležitostech profesionálních, právních, finančních, ale hlavně osobních. Lidé vždycky přicházejí, s tím, že pociťují nějakou nespokojenost nějaký nepokoj ve svém životě nebo hledají nějakou odpověď. Takže buď jim pomáhám najít odpověď, nebo je učím o duchovních silách.

Je těžké se uživit profesionálně magií?

NoiraJá jsem se uživila už poměrně záhy, přestože mě to samotnou překvapilo. Jakmile jsem začala vyučovat, tak to bylo dobré, ale těch klopýtnutí byla také celá řada a některé byly i docela hodně bolestivé. Bylo i období, kdy jsem toho v podstatě nechala. Přijímala jsem pár lidí, kteří chtěli přijít, ale nijak jsem se nepropagovala, měla jsem toho dost. Myslím si, že je to pro specificky založené jedince. Ta práce vyžaduje hodně osobního nasazení. Člověku se zmenší soukromí a je to i nebezpečné povolání. Vyžaduje neustálý kontakt s druhou stranou, ale i s touhle společností. Čarodějnice stojí na pomezí dvou světů, pořád něco zprostředkovává. Není to práce, kterou založíte do šuplíku, nebo v pátek večer zavřete dveře, je to něco jako poslání a způsob života.

Liší se nějak běžný pracovní den od toho osobního?

Osobní den existuje v tom smyslu, že třeba jeden den v měsíci se věnuji jenom čistě duchovním osobním věcem, nebo nějaké péči o tělo. Není to ale tak, že bych měla pracovní dobu a osobní volno, tak volně se to prolíná.

Jak jste přišla ke jménu Noira?

Je to duchovní jméno, které člověk může získat v nějakém snu, od nějakých duchovních bytostí, od svých průvodců, od učitele, může si ho také sám vytvořit pomocí numerologických tabulek, nebo se inspiruje mytologií, která je mu blízká. Já k Noiře přišla trochu zábavných způsobem. Bylo to jméno postavy z nějaké hry, kterou jsem hrála a tehdy přišel internet, já jsem si zakládala e-mailovou schránku, tak jsem si to tam dala. No a pak jsem sama začala vytvářet web o čem jiném než o magii a už se to semnou vezlo, nakonec jsem byla víc Noira než kdokoli jiný, tak jsem si to nechala zapsat. A to jsem dlouho netušila, že spousta lidí to vyslovuje jako Noára – to je temný, černý francouzsky. Takže jsem si vybrala takové příznačné jméno, aniž bych věděla, co znamená.

Co vás na vaší práci nejvíc naplňuje?                        

Určitě ty výsledky! Protože když vidite, že člověk, který přišel na pokraji zhroucení se lepší ze dne na den, tak to je něco úžasného. A je to hlavně dobrodružství! Já nikdy naprosto netuším, co mi ten nový člověk, který má přijít, přinese. Já nevím vůbec nic o jeho příběhu a on mi toho většinou ani moc neřekne. Já to pak z něho lovím a vše začne vyplývat na povrch.

NoiraPomáháte magií i sama sobě?

Rozhodně. Musím jít příkladem a používám to dost intenzivně na svoje záležitosti.

A na co přesně?

Zdraví, prosperita, uspokojivé vztahy. To se mění v průběhu času. Když se vám podaří něco splnit tak se pak objeví nějaký abstraktnější nebo tvořivější cíle, nebo velmi často zjistíte, že ten cíl, o který jste usilovali, vás vlastně neuspokojil, takže je to trošku pořád dokola.  Trošku zábava  na celý život, která doufejme vyústí v nějaké hlubší poznání sebe sama.

Jaký byl váš největší úspěch v magii?

To je právě těžké říct, jaký byl ten největší, protože těch zachráněných životů, kdy lidé utekli hrobníkovi z lopaty, byla celá řada. Nemůžu říct, který život měl větší cenu...

Jak probíhají vaše sezení?

To se hodně liší. Třeba dnes jsme si tady dvě hodiny povídali a kreslili diagramy a potom nějaký šipky a strategické kroky, takže to mohlo vypadat jako u nějakého kouče nebo poradce. Občas také vykládám karty celou dobu a zkoumáme různé možnosti. Někdy prověřuji donesené předměty, amulety, dary, fotografie a jasnozřivým čtením z nich identifikuji energii vlivů. Používám taky nějaké prvky hypnózy a řízené vizualizace. Ta základní technika je ale opravdu nějaký řízený rozhovor, kdy se ptám, co sem toho člověka přivedlo, pak navrhnu nějaký postup. Čím dál tím víc se mi ironicky stává, že jsem schopná ty případy řešit čistě tou dobrou radou a magie ani nepřichází ke slovu, což mě překvapuje.

Stala se vám někdy nějaká nepříjemnost při výkladu?                  

Jednou za mnou třeba přišla paní, hovořila asi 5 minut a já jsem si řekla, že to je těžká kletba, to je zlé a najednou na ten věštecký stolek mezi námi začala téct špinavá voda ze stropu.

Povídejte, to mě zajímá!

Myslím si, že jsem prostě tehdy neměla takovou míru prozíravosti nebo ochrany, abych byla schopná se od těch vlivů izolovat. To je taky důvod, proč mnoho věštců a léčitelů špatně končí - i třeba rakovinou. Není to vůbec vzácné, je to prostě proto, že nemají dostatek sebedisciplíny, a nebo osobní moci, aby se od těch vlivů dokázali izolovat.

A co se dělo dál?

Běžela jsem zjišťovat zdroj špinavé vody a paní jsem musela poslat domů. Sousedovi prasklo akvárium. Ale to se dějí jiné zajímavé věci, i když dneska daleko míň než dřív.Noira

A co se třeba dělo?

Třeba na jeden konkrétní seminář, který se měl věnovat snímáním negativních vlivů, je vždycky hrozný problém, aby se lidi dostavili. Některým se to třeba podařilo až na poněkolikáté. Najednou se jim udělá hrozně špatně, zdrží je v práci nebo nejede doprava. Ten záměr sundat ze sebe kletbu vyvolá určitý odpor, který člověk musí překonat. Pokud není schopný se ke mně fyzicky dostat, tak já s tím nic nespravím.

A jakým způsobem zbavujete kletby?

Paradoxně způsob, že by se udělal exorcistický rituál, tak to je jenom dílčí strategie tady v těch případech, protože kletba vždycky sedí na nějakém vašem hodně jádrovém přesvědčení o sobě, o světě, o tom jak věci chodí, pracujeme psychologicky na těchto přesvědčeních. Samozřejmě vliv nepřátel. Člověk potřebuje zjistit, kteří lidé z jeho minulosti nebo současnosti mu tak úplně nepřejí nebo ty vztahy skončily zle, pak to nějakým způsobem čistíme, odpouštíme, přestříháváme vlákna, vytváříme si ochranu proti těm lidem.

Jaký máte názor na věštce vystupující v komerčních médií?

Samozřejmě špatný. Protože člověk je házen do jednoho pytle s lidmi, kteří nevím jestli mají nebo nemají tyhle schopnosti, ale rozhodně nemají seriozní přístup ke klientovi. Nelze na základě dvouminutového hovoru dávat radu v závažných životních situací. Je to zábavný pořad, ale ty důsledky nemusejí být až tolik zábavné. Když si uvědomíte, že ty lidi provolají několik tisíc, tedy peníze, za které by měli individuální péči + seminář nebo rituál. Což teda věřím, že jim pomůže daleko líp.

Je podle vás ještě zájem o magii?

Atmosféra v ČR je spíš skeptická, ale poměrně tolerantní. Nikdo proti tomu nevystupuje nějak bojovně. Spíš si myslím, že člověk ve špatné situaci vyzkouší cokoliv, co mu pomůže a to mu stačí.

Můj rozhovor s Noirou vedl i k amuletům. Jak se takové amulety nabíjí a co všechno může takovým amuletem být, se dozvíte příště v rubrice Magie.

Noira o sobě říká, že je profesionální čarodějka, druidka, léčitelka. Vyučuje magii a vede portál www.carovnezrcadlo.cz, kde publikuje mnoho svých článků. Studuje religionistiku na Masarykově univerzitě. Zabývá se tradicemi západního okultismu, astrologií, Tarotem a hermetickou kabbalou. Byla hostem talk show Jana Krause.

Reklama