V tomto díle kočičího povídání bude nutná spolupráce čtenářek.

Bavit se totiž budeme o vedlejších účincích Kočky, které většina kočičářů moc dobře zná.

Jak tyto účinky zmírnit, to už budeme muset vymyslet společně. Dobré tipy se hodí.

 

Tak tedy:

 

První a zásadní účinekvšudypřítomné chlupy – chlupy v posteli, ve vaně, v čaji, v jídle a našla jsem je i dokonce v práci zapíchnuté v klávesnici (tam měl chloupek cestu dlouhou, ale jak vidno, tak úspěšnou).

Pravou tragédií je Kočka pro černé oblečení. Já už jsem se naučila kupovat oblečení jiných barev a u černého dávat pozor na materiál, zda nechytá chlupy… ale chudáci návštěvy!!!!

Jedinou pomocí, které jsem se dopídila, je prý strčit do pračky k prádlu kousek molitanu – na to se chlupy nachytají… ještě jsem to nezkoušela.

Dost dobře se chlupy ze sedaček odstraňují takovým tím plyšovým kartáčem.

Jediná účinná pomoc – snad jen pořízení si nahaté kočky nebo ruské – ty nelínají…

A vůbec by mě zajímalo, jak řešíte tuhle kočičí nevýhodu, protože ruských i nahatých koček na světě moc není…

 

Druhý a viditelný účinekoškrábance – oškrábané tapety, gauče, koberce a opět chudáci návštěvy – naše kočka miluje k drápání kabelky …a boty, vše nejlépe z měkké kůže…

Jediná pomoc – škrábadlo a stříhání drápků – to pomáhá, ale ne stoprocentně. Škrábací pud je prostě silnější…

Pokud jste někdo odnaučil Kočku škrábat úplně, sem s návodem…

 

Třetí nechutný účinek – blitinky z chlupů – které navíc doprovází úžasné zvukové efekty a nevím, jak ti vaši miláčkové, ale naše Kočka tohle hrozně ráda provozuje v brzkých ranních hodinách….

Jediná pomoc – speciální granule proti chlupům, které mají pomoci provést chlupy až do střev a vyloučit jinak (naší Kočce moc nepomáhají, ale když už se vyrábějí, tak své zákazníky jistě mají), tráva na okusování, která tohle vše podporuje, a když už k tomu dojde, tak to jistí růžový čistič na koberce, kterým se špíny a skvrn zbavíš…

 

Čtvrtý vedlejší účinek – likvidátor – kočka je likvidátor jakýchkoliv krabic či tašek, které jsou v jejím dohledu a stanou se terčem jejího zájmu. Pokud holt někde musí stát krabice od papírů, tak už počítám s tím že čas od času budu ty hobliny muset uklízet.

Pomoc – nepěstovat doma krabice ani tašky.

 

A pátý poslední vedlejší účinek Kočky - omezování osobní svobody lidem, kteří s ní žijí v jedné domácnosti – k tomu snad nelze nic říct, snad jen to, že s tím toho drahouška doma máme a s tím nic moc nenaděláme. Můžeme se pokusit o výchovu… to můžeme…

 

Upozorňuji, že veškeré vedlejší účinky Kočky jsou vyváženy jejím pozitivním vlivem na naše zdraví…