Slíbili si, že spolu budou v dobrém i zlém. A dá se říci, že tento svatební slib v mnoha směrech dodrželi. Dcera českého emigranta, Kanaďanka Karla Homolková, spolu se svým manželem Paulem Bernardem brutálně znásilnili a zavraždili tři dívky. I když Karla u soudu tvrdila, že ona sama byla obětí...

Láska na první pohled
Karla se s Paulem seznámila v roce 1987, když jí bylo 17 let. Byla tenkrát na výletě v Torontu a pohledný mladý student ekonomie ji doslova očaroval. Po návratu do St. Catharines nemluvila o ničem jiném. Netrvalo dlouho a Paul ji začal navštěvovat v domě jejích rodičů a všichni, včetně Karliných mladších sester Lori a Tammy, si ho oblíbili. Když v roce 1990 oznámila Karla, že se s Paulem vezmou, všichni jásali. Datum svatby bylo stanoveno na červen roku 1991.

Násilník ze Scarborough
Paul ovšem do vztahu s Karlou nevstupoval s čistou minulostí. Poklidnou atmosféru v jeho rodném Scarborough zvířil případ násilníka, který napadal mladé dívky, surově je bil a nutil k vaginálnímu, análnímu i orálnímu sexu. V roce 1990 se objevil portrét tohoto muže, který se nápadně podobal Paulovi, a tak byly i jemu, spolu s řadou dalších mužů, odebrány vzorky DNA. Laboratoře ovšem byly přetížené a policie nic dalšího nepodnikla. A tak měl Paul volnou ruku...

Věrnost? Nikdy!
Podle pozdějších výpovědí Karly ji Paul bil a psychicky týral už od roku 1988 a ona byla zcela v jeho područí, neschopna se mu vymanit. Nikdy se ovšem s ničím podobným nikomu nesvěřila, nikdy si, přes řadu příležitostí, nestěžovala, ba naopak, radostně se chystala na svatbu. A to i přesto, že v roce 1990 se jí Paul zmínil, že jí rozhodně nehodlá být věrný a plánuje styk s mladými děvčaty. Zálusk si dělal především na Karlinu sestru, šestnáctiletou Tammy.

Znásilnění sestry
Když na štědrý večer odešli rodiče Karly spát, namíchala Tammy do pití léky, které ukradla na veterinární klinice, kde pracovala. Tammy usnula a její sestra jí ještě pro jistotu přitiskla na obličej látku s anestetikem. Pak dívku svlékli, Paul spustil videokameru a Tammy znásilnil. Pak přiměl slovními výhrůžkami Karlu k orálnímu sexu se sestrou. Když skončili, začala Tammy zvracet a dusit se. Manželé se ji pokoušeli oživovat a Karla nakonec zavolala záchrannou službu. Než lékaři přijeli, tak Tammy oblékli a schovali kameru.

První smrt
Tammy nakonec v nemocnici zemřela. Všichni předpokládali, že se udusila po požití alkoholu a vyšetřování její smrti prakticky nebyla věnována pozornost. Karla se posléze hájila, že ji Paul k účasti na dalších vraždách přinutil vydíráním, že záběry Tammyina znásilnění ukáže jejím rodičům. Zároveň se ovšem Karla často oblékala do Tammyiných šatů a při sexu s Paulem předstírala, že je mrtvá sestra.

Předsvatební dar?
14. června 1991 oznámil Paul Karle, že unesl patnáctiletou Leslii Mahaffyovou a plánuje ji znásilnit. Karla se na několikerém znásilnění dívky včetně análního a na jejím psychickém týrání podílela, přičemž si manželé vše natáčeli na kameru. Poté Leslii uškrtili, její tělo rozčtvrtili, zalili do betonu a hodili do Gibsonova jezera. Za necelé dva týdny se konala svatba.

Další mrtvá
Po nějaké době nalákali manželé k sobě do domu Karlinu přítelkyni Jane. Uspali ji a několikrát znásilnili, pak ji ovšem nechali odejít. Jane si na nic nepamatovala. Kristen Frenchová, kterou unesli 16. dubna 1992, takové štěstí neměla. Po čtyři dny ji manželé týrali a nejrůzněji pohlavně zneužívali, přičemž ji bitím nutili i k aktivní účasti. Pak ji uškrtili. Vyšetřovatelé sice Paula vyslýchali ohledně zmizení dívky, k žádnému závěru však nedošli.

Konec lásky?
Když Paul navrhl další únos, Karla odmítla. Paul ji zbil a ona od něj utekla, později se však zase vrátila. Definitivně od svého muže odešla 5. ledna 1993, přičemž bylo zjevné, že ji surově zbil. O něco později konečně došly výsledky z laboratoří a Paul i Karla byli vyslýcháni ohledně případů znásilnění. A tenkrát se Karla rozhodla - výměnou za snížení vlastního trestu udala manžela ze všech zločinů, které spáchal.

Paul byl nakonec odsouzen k doživotí, Karla k pouhým dvanácti letům, i když jejímu tvrzení, že byla nevinnou obětí svého muže, nevěřil prakticky nikdo. Přede dvěma lety byla Karla propuštěna a od té doby se skrývá nejen před novináři, ale především před těmi, kteří považují její trest za příliš mírný. Žije prý pod změněným jménem a říká se, že v únoru tohoto roku se jí narodil chlapec.

Viděla jste film o Karle Homolkové? Co si o ní myslíte? Byla obětí nebo pachatelkou strašlivých zločinů? Mohla Paula milovat, jak mu často opakovala, i když ji neustále bil a ponižoval, jak říkala u soudu? Může být taková žena dobrou matkou?

Reklama