foot

Věděli jste, že denně ujdete 10 000 kroků? Každý člověk za den ujde průměrně 3,5 kilometru a za celý svůj život dokonce nachodíte 128000 km, to je jako byste třikrát dokola obešla zeměkouli a nebo si každý den dala jeden maraton. Za tyto úctyhodné výkony si Vaše chodidla pravidelnou péči opravdu zaslouží.

Věděli jste, že je-li ženě někdo sympatický, budou její chodidla ukazovat právě jeho směrem? A naopak „noha přes nohu“ je u žen symbolem obranného postoje. U mužů stojí za povšimnutí mírně rozkročený postoj, který symbolizuje sebejistotu a vyrovnanost. 

Chodidlo je jedním z nejdůležitějších nástrojů těla. Kromě toho, že ho využíváme jako stabilizátor vzpřímené chůze, tlumí také naše nárazy a navíc přes chodidlo dostává váš mozek informaci o kvalitě povrchu a tomu pak svou chůzi můžete také uzpůsobit.

Mimoto jsou na chodidlech četná nervová zakončení, a to je činí velice citlivou částí těla. Může se to projevit nejen jako lechtivost. Chodidla jsou díky citlivosti také silnou erotogenní zónou. V naprosté většině knih se sexuální tématikou vám jako zaručenou předehru doporučí masáž nohou, respektive chodidel.

Chodidla jsou důležitá také pro zdraví. Reflexní terapie je 5000 let stará metoda péče o zdraví, která vznikla na dálném východě. Tato technika pracuje s reflexními body na celém těle, z nichž naprostá většina se nachází právě na chodidlech. Diagnostika i léčba nemocí probíhá mačkáním a masírováním reflexních plošek chodidel. Říká se, že na chodidle se zobrazuje celé lidské tělo. Avšak v embryonální poloze. To znamená, že zatímco hlavu a krk symbolizují prsty a bříška pod nimi, pata představuje pánev.

V těchto dnech se naplno rozjíždí sezona odhalených chodidel, která potrvá až do podzimu. Žabky, sandály nebo lodičky jsou v horkých letních dnech oblíbenou obuví. Ale nemalá část dívek a žen se za svá chodidla stydí, neboť je „zdobí“ zatvrdlá nebo popraskaná kůže. To může být známkou nejen nevhodné obuvi, ale také nedostatečné péče. Zrohovatělou kůži lze naštěstí úspěšně odstranit. Postačí k tomu pemza nebo jiný hrubý materiál a pravidelná ošetření pomocí speciálních krémů na nohy.

Teď už vám je určitě jasné, že stejně jako vaše ruce i nohy jsou vaši vizitkou. Dopřejte jim proto pravidelnou péči s přípravky na nohy od Neutrogeny a udržujte svá chodidla hebká bez ztvrdlé pokožky.