Ne každý má štěstí, že vyrůstá v klidu a bez problémů. Čtenářka Katka měla asi hezké dětství. Přečtěte si její vzpomínky, když bývala nemocná.

Opět krásná vzpomínka, milá Katko. Moc Vám děkuju za příspěvek.


Jako dítě jsem byla často nemocná. Mívala jsem třikrát do roka angíny a k tomu ještě další nemoci, takže se mnou maminka často musela zůstávat doma, aspoň v ty dny, kdy jsem mívala velkou horečku. A na to dodneška vzpomínám. Ne na ty nemoci, bývalo mi fakt špatně, ale na to, jak o mě maminka pečovala. Věděla jsem, že to zase bude dobré, protože vždycky přišla s práškem, čajem, nebo obkladem na hlavu, a uklidňovala mě, že se mi uleví. Když mi pak bylo líp, ale ještě jsem musela zůstávat v posteli, četla mi pohádky a příběhy, povídala mi, co zažívala v dětství ona. A já ty chvíle milovala! Samozřejmě jsem se na nemoci netěšila, ale aspoň jsem se jich nebála, protože jsem věděla, že tu je se mnou maminka a že to zase přejde.

A tu jistotu jsem měla i v jiných věcech.

Teď, když jsou nemocné mé děti a já si nemůžu vzít volno v práci, volám mamince. A vím, že se moje děti budou cítit stejně jako tehdy já. Budou vědět, že se o ně babička postará, a že se jim brzy uleví.

Děkuju ti, mami.

Katka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne je: Vzkazy a přání pro maminky

  • Co byste přes náš magazín vzkázala své mamince?
  • Jaký máte vztah se svou matkou?
  • Máte na ni nějakou zvláštní vzpomínku?

Napište mi také! Jedna z vás získá za příspěvek knížku z nakladatelství Domino od T. Stimson: Kdo miluje nejvíc a malou bonboniéru Milka Pralinés ve tvaru srdce. Na vaše příspěvky budu čekat do dnešních 14.30 hodin, adresa je jako vždy redakce@zena-in.cz, heslo MAMINKA.

mamk

Reklama