60d05e5a87245cl.jpg
Foto: Shutterstock

O vlivu zvířat na dobrou náladu jsou přesvědčené mnohé studie. Závěry jedné z nich přinesl magazín Psychology Today. 1880 účastníků mělo za úkol vyjadřovat a hodnotit svoji aktuální náladu. Lidé byli ovšem rozdělení do tří skupin. Jedna z nich měla za úkol strávit pět minut pročítáním vtipných příspěvků na Twitteru, druhá měla stejný čas strávit na twitterovém účtu (dnes již zablokovaném) bývalého prezidenta Donalda Trumpa a třetí si prohlížela roztomilé obrázky pejsků.

U lidí ze všech tří skupin došlo k významným změnám nálad. U těch, kteří četli Trumpovy příspěvky, se zhoršila. U lidí, kteří si prohlíželi zábavné twitterové posty, se zlepšila, ale největší vzestup byl zaznamenán u účastníků, kteří se dívali na fotky psů. Pohled na roztomilé věci má tedy schopnost zlepšovat náladu.

Už běžná fotografie pejska slibuje dobré výsledky. Ale co když mu na fotku někdo nasadí paruku? Úroveň roztomilosti se zaručeně musí ještě zvýšit. Focení psů v parukách je aktuálním trendem sociálních sítí. A pokud se vám prohlížení takových snímků zdá jako ztráta času, máme pro vás dobrou zprávu. Studie zveřejněná v akademickém žurnálu PLOS One naznačuje, že když si budete chvíli prohlížet roztomilé fotky, máte šanci, že budete později v práci produktivnější.

Zdroj: PLOS One, Instagram, Psychology Today

Reklama