Mladé smrkové výhonky, které pomáhají uvolňovat dýchací cesty a rozpouštět hleny, jsou základem nového sirupu Kitl Smrkáček. Čistě přírodní přípravek v BIO kvalitě vyvinuli společně odborníci z oblasti potravinářství a firmy Kitl, která je tradičním výrobcem zdravých sirupů. Smrkáček ocení zejména rodiče malých dětí, které trápí rýma či nachlazení a preferují přírodní způsoby léčby.

kul„Kitl Smrkáček obsahuje pouze smrkové výhonky, třtinový cukr a vitamin C,“ přibližuje jednatel společnosti Kitl Jan Vokurka. Nový výrobek tak navazuje na řadu zdravých sirupů, které firma vyrábí. Je prvním produktem, který je plně certifikovaný jako BIO doplněk stravy.

Na vývoji medicinálního sirupu se spolu s technology z firmy Kitl podílel také tým odborníků z Výzkumného ústavu potravinářského Praha (VÚPP), Ústavu výzkumu globální změny AV ČR a Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity. „Spolupracujeme s VÚPP dlouho. V posledních letech prováděli velmi zajímavý výzkum blahodárných účinků látek obsažených ve smrku. Vývoj sirupu Smrkáček z něj vyplynul zcela přirozeně,“ uvádí Jan Vokurka.

„Náš výzkum se zabýval zejména možnostmi využití smrkových výhonků k potravinářským a farmaceutickým účelům. A jsem velmi rád, že jsme s Kitlem našli i způsob, jak výstupy z teoretických výzkumů využít v praxi,“ doplňuje odpovědný řešitel projektu Ing. Milan Houška, CSc. z VÚPP.

Smrkové výhonky se v lidovém léčitelství využívaly k uvolňování dýchacích cest, usnadnění vykašlávání, tišení zánětů dutin a dásní, ale i zmírnění bolestí svalů a kloubů. V minulosti byl smrk také považován za ochránce před zlými duchy a negativními energiemi. I májky, které se na vesnicích ze smrku vyráběly, měly původně zajišťovat ochranu lesních duchů.

Kitl Smrkáček je dostupný v lékárnách, zdravých výživách a prodejnách BIO potravin, jejich seznam naleznete na www.kitl.cz

Reklama