64f71cfda69fdimage.png
Foto: Shutterstock

Většina lidí má naučeno, že si černou pilulku vezmou v případě, kdy mají nějaké akutní zažívací problémy. Pravdou ale je, že se může brát i preventivně nebo v období, kdy se chcete očistit.

Snižuje cholesterol a plyny v těle
Uvolňovat plyny z těla je naprosto normální a děje se to až 20x denně, aniž byste to věděli. Pokud ale trpíte nadýmáním a zvýšenou tvorbou plynů v těle, může vám pomoci právě aktivní uhlí. Pozor, ještě než si ho vezmete, vzpomeňte si, co jste jedli a zda na vaše nadýmání nemělo vliv nějaké jídlo. Nafouknutí ale nemusí způsobit jen jídlo, v takovém případě si dopřejte aktivní uhlí. Dejte si ho před jídlem, pořádně zapijte a mělo by se vám ulevit. Pomůže i s křečemi. Myslete ale na to, že byste ho měli užívat krátkodobě pouze v případě potíží. 

Vysoký cholesterol je velmi nebezpečný pro lidské tělo. Studie zjistila, že lidé, kteří si aktivní uhlí dopřávali i několikrát denně, měli ve výsledku o 40 % nižší cholesterol. S aktivním uhlím z těla odcházejí toxiny a škodlivé látky, takže dochází také k čištění ledvin. Zároveň je to skvělá pomoc od kocoviny. Slupněte aktivní uhlí jako prevenci před tím, než budete konzumovat alkohol a vyhněte se bolesti hlavy či žaludku. Opět je nutné poznamenat, že byste měli po uhlí sahat spíše výjimečně.

Aktivní uhlí také dokáže neutralizovat toxiny v těle, takže pomáhá zastavovat zvracení, průjem, ale i bolest břicha. Tohle je nejčastější a nejznámější důvod, proč si lidé aktivní uhlí dopřávají.

64f71d7497766image.png
Foto: Shutterstock

Hezká pleť, lesklé vlasy a bílé zuby
Možná jste si všimli, že je v poslední době v kosmetickém světě trendem černá barva. Je to právě tím, že je do kosmetických produktů přidáváno aktivní uhlí. Může se jednat o krémy na pleť, masky, které dokáží vyčistit póry, pasty na zuby, ale také šampony. 

Pokud chcete ušetřit vaši peněženku, všechny tyto produkty můžete nechat v regálu a využít aktivní uhlí doma. Co se týká bělení zubů, stačí rozdrtit jednu pilulku, smíchat ji s vodou a vyčistit si se směsí zuby. Poté si je ještě přejeďte klasickou pastou, jak jste zvyklí. Odměnou budou nejen bílé zuby, ale také příjemný dech.

Uhlí můžete přidat i do domácích masek na pleť nebo na vlasy. Dejte si ale pozor na alergickou reakci. Pokud si nějakou takovou směs vytvoříte, doporučujeme ji vyzkoušet na kousku kůže, například na ruce, abyste zjistili, jaká bude reakce vašeho těla. Naneste, nechte 10 minut působit a pokud zaznamenáte zčervenání, svědění nebo pálení, raději se tomu vyhněte.

Zdroj: studie o vlivu aktivního uhlí na výši cholesterolu, studie o uhlí a ledvinách, studie o aktivním uhlí, studie 2, binchio

Reklama