zeme-fb.jpg

Zdroj: Shutterstock

Podle jejich zjištění se o zánik naší planety postará Slunce, které vyřadí z činnosti všechny technické zařízení, což způsobí obrovské škody a odstartuje chaos na celé zeměkouli. A co je horší, toto všechno má na nás čekat doslova již brzy.
 
Studie amerických vědců naznačuje, že je konec lidstva blíž, než si myslíme. Tvrdí, že nastane v průběhu následující stovky let. Zemi podle nich zasáhne silná sluneční erupce, která zapříčiní kolaps technologických zařízení. Potom zavládne chaos a panika.
 
„Naše studie naznačuje, že ačkoliv jsou takové sluneční exploze vzácné, existuje možnost, že by se mohly udát už v průběhu následujícího století,“ řekl vedoucí týmu Yuta Notsu.
 
Výzkum potvrdil, že je Slunce schopné produkovat obrovské energetické výboje. Dokázalo to pozorování přes Keplerův vesmírný teleskop. Sluneční erupce jsou tisíckrát silnější, než se předpokládalo. Pokud by na Slunci nastaly podobné erupce, jako jsou ty na hvězdách, je velká pravděpodobnost, že bude naše planeta vystavena vysokoenergetickému záření. Výbuch by zdevastoval magnetické pole Země, poškodil elektronická zařízení, způsobil rozsáhlé výpadky proudu a vyřadil z činnosti satelity na oběžné dráze.
Není tomu tak dávno, co se sluneční erupce těsně vyhnula zeměkouli. Bylo to v roce 2012.    

Reklama