Tým vědců Fakulty chemicko-technologické Univerzity M. Popova ve Dvoře Králové potvrdil objev, který bude mít s největší pravděpodobností velký dopad na celý kosmetický průmysl. Mezinárodní výzkum, který probíhal ve spolupráci s českou čokoládovnou Carla, potvrdil, že lidé ve věku 20–30 let, kteří jedí alespoň tři tabulky bílé čokolády týdně, začínají šedivět až o desítku let později než jejich vrstevníci.

bilacoko

Bílá čokoláda na rozdíl od klasické mléčné nebo hořké čokolády neobsahuje kakaovou hmotu.  Oproti tomu obsahuje bílá čokoláda větší množství kakaového másla. Právě zvýšená konzumace této ingredience by měla podle týmu chemiků a biologů Univerzity M. Popova zpomalovat a možná dokonce i zcela zabraňovat šednutí vlasů. Výzkumu a testování se po dobu 25 let podrobilo více než 13 000 testovaných jedinců ze střední, východní i severní Evropy. „Díky mezinárodnímu výzkumnému programu jsme mohli do testování zahrnout i studenty z jiných univerzit, a tím značně navýšit vzorek i relevanci testovaných jedinců. Nemalý přínos na objevu mají ale také naši vědečtí kolegové ze zahraničních univerzit,“ komentuje úspěch svého mateřského projektu prof. Doc. František Galénka.

Výrobci barev na vlasy se obávají velkých ztrát

bila cokolada

Studii pod názvem „Eating white chocolate could stop going gray“ jako první zveřejnil ženevský vědecký magazín zaměřený na chemii The Chemistry Journal. Nyní se však dostala z odborných kruhů pod drobnohled předních kosmetických koncernů. Pokud následující klinické studie a testy potvrdí tento objev, hrozí jim totiž opravdu velký odliv zákazníků. Český zástupce nejmenované světové kosmetické značky, vyrábějící mimo jiné i barvy na vlasy nám sdělil: „Pokud by se tento objev potvrdil a vědci by opravdu našli lék proti šedivění vlasů, znamenalo by to pro naši firmu odhadem ztrátu v prodeji barev na vlasy o více než 50%. Tomuto úpadku bychom následně samozřejmě museli přizpůsobit i výrobu, z čehož plyne i můj strach o zachování značky jako takové.“

Čokoládovny přemýšlí nad novými technologiemi

Čokoládovna Carla je výrobcem bílé čokolády s vysokým obsahem kakaového másla. I když by hodně vysoký obsah kakaového másla v sušině znamenal potlačení jemné chuti čokolády, zvažují na základě výsledků výzkumu Univerzity M. Popova přizpůsobení technologie výroby. Speciální edice bílé čokolády s dvojnásobným obsahem kakaového másla v sušině, by tak mohla být na pultech již na podzim tohoto roku. Zdá se, že nyní už si nebudeme kupovat jen krémy proti vráskám, ale i anti-age čokoládu. Nezní to dnes na apríla skvěle?

Reklama