Děkujeme čtenářce s nickem Selinka. První příspěvek na téma Opalování není právě optimistický. Alergie na slunce u ní došla až tak daleko, že slunce nenávidí. Až si přečtete tyto řádky, možná se jí nebudete divit .

Milá redakce a ženy-in, u slova opalování se mi dělají osypky, proto svůj příspěvek píšu ve stručných bodech a doufám, že mi třeba někdo poradí.

Fáze č. 1: lítám nahatá po zahradě, chytám bělásky do zavařovací sklenice, vyvaluju se na dece. Je mi sladkých 5 let a sluníčko miluji!

Fáze č.2: při koupání na štěrkovně mě začalo svědit tělo. A vyhodila se mi červená vyrážka. Nikdo neví, co s tím. Stále sluníčko miluji.

Fáze č.3: vypozorovaný fakt se potvrdil - svědící vyrážka se mi dělá jen na sluníčku. Začínám se té zlaté koule bát.

Fáze č.4. tělo se sice v pubertě mění a mnoho alergií zmizí, tahle naopak přidala na intenzitě. Jedu poprvé k moři a strašně se těším. Hm, to utrpení za to nestálo. Zkouším krém na opalování s faktorem 100. Nefunguje. Nesnáším slunce.

Fáze č.5: ani hormonální pochody v těhotenství nepomohly. Vyzkoušeny už mám všechny babské rady, krémy, mléka, olejíčky, Zodac ... bez úspěchu. Nenávidím slunce.

Fáze č.6: synáček se vrátil z písku. Adámku, co to máš tady na krku? A sakra. Už zase to slunce vylezlo?!

Vaše i v létě zahalená Selinka

Tak to je mi líto, mně se občas vyrazí pár pupínků ve výstřihu, ale nevím, jestli je to stejná alergie, jako máte vy. Já to vůbec neřeším, časem vždycky zmizí.

Jak to máte s opalováním vy, milé ženy-in? Opalujete se ráda? Líbí se vám snědá pokožka? Už „makáte“ na bronzu? Na slunci v soláriu, nebo kosmeticky?

Nebo si se sluncem moc nerozumíte? Máte také nějakou alergii? Bojíte se rakoviny kůže a neopalujete se z tohoto důvodu?

Jakou máte barvu pleti? Jste spíš bledulka, která se špatně opaluje, nebo snědý typ?

Napište nám na adresuredakce@zena-in.cz

Za svůj příspěvek můžete získat slaměný klobouk a opalovací přípravky značky Garnier

 

 

Reklama