Je to pár let, kdy k nám vtrhly baseballové čepice. Pro mne jsou představou oblečení amerického puberťáka, ale staly se (i s tím oblečením) celosvětovým trendem. Džíny nebo plandavé kalhoty, tričko, taktéž plandavé, a ta baseballová čepice. A tenisky. Tak chodí mnoho puberťáků.

 

Jenže dnes můžeme potkat i slečny v oblečení nepuberťáckém. Džíny sice převažují, triko, stále většinou odhalující bříško, a k dokonale upravenému obličejíčku – čepice baseballka, dokonale sladěná s barvami ostatních svršků. Nedávno jsem dokonce zaslechla rozhovor jedné dívenky, že si k té růžové baseballce musí pořídit i kabelku a boty ve stejné barvě. To už mi připadá trochu přitažené za vlasy... Ale proti gustu žádný dišputát.


Baseballkami se kryjí i lidé ze šoubyznysu, aby byli k nepoznání, k sportovcům patří neodmyslitelně – tam čekejme reklamy sponzorů nebo módní značku, která čepici s kšiltem vyrobila. My, co nejsme mediálně profláklí, si můžeme „kšiltovku“ pořídit za mnohem méně peněz než výše zmínění, a naděláme stejnou parádu.

 

Mají velkou výhodu - dají se nosit v zimě, v létě. Kdo nemá rád deštník, může mít proti dešti čepici, kdo se nechce spálit sluníčkem, šup s ní na hlavu. Můžete je nosit na více způsobů. Kšilt dopředu, dozadu, přes ucho a la žižkovský Pepík.


Baseballky už prostě nepatří jenom ke sportu, ale jsou módou a módou, která asi jen tak nezmizí. Řečeno módním žargonem, jsou trendy, jsou in. Tak proč je nenosit?

Nosíte baseballky?
Líbí se vám?
Nebo jsou jen pro puberťáky?
Máte baseballku doma?
Kolik a jaké?
Kam je nosíte?

K jakému oblečení?

 

Napište, ať vím, co máte na hlavě.