V létě jste se mohly zapojit do skvělé soutěže. Soutěž jsme realizovali spolu z novou značkou chilských vín Viña Maipo, které k nám dováží distributor Jan Becher.

S těmito kvalitními víny jste se mohly v létě seznámit u nás na stránkách, mohly jste si číst zajímavé články a zapojit se do krásné soutěže. Výhrou byla účast na super akci, na ochutnávce, kde mohly výherkyně ochutnat novou značku vín Viña Maipo.

 

Vihohrady Viña Maipo leží v hlavních vinařských údolích chilského Central Valley, proslulého po celém světě jako oblast s jedním z nejlepších klimat pro produkci vysoce kvalitních vín. Viña Maipo má přístup k více než 5000 hektarů vinic v údolích Casablanca, Maipo, Rapel a Maule.

 

Přehled vín Viña Maipo, která jsme ochutnali:

 

Dvojdruhová známková vína

Základní řada Viña Maipo je určena pro snadné pití. Červená vína mají středně plné tělo s přátelským taninem, zatímco vína bílá se vyznačují výraznou svěžestí. Z pohledu marketingu jsou určena zákazníkům, kteří se s vínem seznamují nebo kteří hledají dobrý poměr ceny a kvality.

 

Cabernet Sauvignon / Merlot

Barva: Zářivě rubínová.

Buket: Ovocné aroma, především červené blumy, čokoláda a jemné tóny koření.

Chuť: Středně plná, harmonická, s přátelskými taniny a dobrým finišem.

Vychutnejte s: červeným masem, těstovinami a sýrem.

 

Sauvignon Blanc / Chardonnay

Barva: Jasná zelenkavě žlutá.

Buket: Bohatá vůně broskví a citrusových plodů.

Chuť: Čerstvé, suché a vyvážené víno.

Vychutnejte s: jakoukoli rybou, škeblemi a korýši.

 

 

Reservy

Nejvyšší řada našich vín. Reservy jsou komplexní, intenzivní a sofistikované. Všechna vína této řady (s výjimkou Sauvignon Blanc) vyzrávala v dubových sudech v našich prémiových sklepích. Pro tato vína je příznačné, že ačkoli stopy po dřevě jsou dobře patrné, nepřehlušují jejich ovocitost – reservy Viña Maipo představují perfektní kombinaci obého. Z pohledu marketingu jsou tato vína vynikající alternativou pro náročné zákazníky.

 

Chardonnay

Zrání: Kvasí i zraje ve francouzských sudech a v ocelových tancích.

Barva: Zlatožlutá.

Buket: Atraktivní aroma tropického ovoce, především ananasu, a ohořelého dubu.

Chuť: Elegantní, zakulacené víno s krémovitou strukturou, jíž vyvažuje křehká kyselinka. Dlouhý a pozoruhodný finiš.

Vychutnejte s: rybou, škeblemi a korýši – zvlášť s lososem, ústřicemi s parmazánem a krevetami. Vynikající také k sýrům a bílému masu s krémovými omáčkami.

 

Cabernet Sauvignon

Zrání: V amerických dubových sudech a ocelových tancích.

Barva: Zářivě jasná, ale zároveň téměř úplně tmavá. Intenzivně rubínové víno.

Buket: Přitažlivá vůně třešní a černých švestek s dotekem ohořelého dubu.

Chuť: Vytříbená a koncentrovaná, se stopami čokolády a ostružin. Vyzrálé, dobře strukturované plné víno s dlouhotrvajícím příjemným finišem.

Vychutnejte s: červeným masem, jehněčím, těstovinami, paellou a sýrem.

 

 

Ochutnávka se konala v příjemné pražské vinotéce Casa Lusitana za přítomnosti odborníka – sommeliéra, který nejen že představil tuto novou značku, ale také o všech vínech, která jsme ochutnali, zasvěceně hovořil.

Ochutnávky se zúčastnilo 20 výherkyň, zbytek osazenstva doplnila zvědavá redakce. J

 

Jak akce probíhala?

 

Nejprve jsme ochutnali bílá vína, následně červená. Atmosféra akce byla skvělá, sice jsme se všichni ze začátku neznali, ale po několika sklenkách vína byly rozpaky ty tam. Pěkně jsme si popovídali a pobavili jsme se. Poprosili jsme všechny, kdo ochutnávali, aby nám vyplnili malý otazníček, které vína byla dle chuti nejlepší. Když jsme je vyhodnocovali, zjistili jsme, že žádné z vín nemělo prioritu. Hodnocení bylo velmi rozdílené, je to vždy o chuti, která komu vyhovuje. Souhrnem tedy můžeme říci, že všechna čtyři vína měla úspěch. Ochutnávka se díky skvělé zábavě protáhla minimálně o hodinu, některé výherkyně si ještě sedly do vinárny i po skončení akce a povídaly si v dobré náladě, ani se jim nechtělo domů.

 

Ochutnávka tedy dopadla opravdu výborně!

 

Tímto chceme také poděkovat panu Albertovi Golovi, majiteli vinotéky, za umožnění ochutnávky ve sklepních krásných prostorech podniku. Jeho fonotéku najdete na www.casalusitana.eu

Vše se o Viña Maipo dozvíte v uveřejněném článku ZDE 

 

Reklama