Navštívili jsme večírek k filmu Bathory. Sešlo se zde mnoho známých tváří, například herec Franco Nero. Zazpívala Katarína Knechtová.

Nový film Juraje Jakubiska Bathory, který pojednává o osudech nechvalně známé Čachtické paní, provází velký humbuk. Bathory je nejdražší film v dějinách české a slovenské kinematografie vůbec. Film byl v průběhu natáčení ukraden. Práva na natočení filmu podle příběhu o Čachtické paní jsou předmětem sporů. Kritici mají k filmu rozpačitý až odmítavý postoj...

Rozpačitý postoj má i režisér Dušan Klein, který nám těsně po promítání řekl, že se „zatím nechce o filmu vyjadřovat, takhle brzy po shlédnutí.“ Kdyby se mu film líbil, asi by chválou nešetřil.

Ale to, jestli film bude nakonec úspěšný, neposoudí kritici ani ostatní lidé z branže. „Počkám si na obyčejné diváky,“ prohlašuje Juraj Jakubisko, kdykoli se ho někdo zeptá na nechvalné reakce z řad odborné veřejnosti.

Filmová branže je neúprosná, pokud se v ní chcete prosadit, musíte být tak trochu štika. Franco Nero o filmové branži tvrdí: „Kinematografie je jako jedno velké město, kde se potkávají lidé různých ras a barev. Každý z nich má v tom městě svůj dům, který je živen našimi sny.“ Film podle něj bude existovat do té doby, dokud budeme snít. Bathory je splněním jednoho takového velkého snu Juraje Jakubiska.

Kromě Dušana Kleina a Franca Nera bylo na večírku k vidění mnoho známých tváří. Lucie Vondráčková, Jiří Mádl, Petr Janda, Václav Upír Krejčí, Sandra Pogodová...

Raut byl okázalý, dobrou náladu zpestřovala hudba a malý kouzelník, který na jevišti předváděl své triky. Maruška z redakce si nejvíce rozuměla se svojí dětskou jmenovkyní z filmu Maruškou Bokovou.

Křtila se také kniha o filmu. Na tento křest přišla zazpívat Katarína Knechtová, my jsme si její vystoupení natočili...

Katarína Knechtová, Môj Bože

Již zítra vám přineseme rozhovor nejen o Bathory s herečkou a producentkou Deanou Horváthovou, manželkou Juraje Jakubiska.

Reklama