Už od 12. prosince začne ČT 1 vysílat vždy v 18.45 nový „večerníčkovský“ seriál. V chaloupce na vršku žije řezbář se třemi dětmi – Mařenkou, Andulkou a Honzíkem. Spolu s nimi tam po třináct večerů mohou bydlet i děti u televizních obrazovek.

Režisérkou, výtvarnicí a autorkou námětu je Šárka Váchová. Její jméno znají diváci pohádek na dobrou noc ze seriálu Vánoční koledy, na nějž volně nový večerníček navazuje, a také z večerníčku Šibal, k němuž vytvořila výtvarné návrhy.

 

„Nový večerníček chce dětem názorně ukázat celoroční cyklus, jednotlivá období, jak jdou za sebou – jaro, léto, podzim, zima.

Děj se odehrává v podhorské vesničce na konci 19. století. Kořeny pohanských a křesťanských zvyků se tady prolínají tak, aby byly malým divákům srozumitelné.

Přála jsem si také, aby děti pochopily, jak vznikaly lidové písničky a naučily se je. Vycházím ze zkušenosti, že já sama jsem si hodně zapamatovala z toho, co jsem četla a viděla právě v dětství,“ říká Váchová.

Děti se mohou těšit například na díly Jak odletěly čarodějnice, Jak se pomlázky ztratily nebo Jak se Andulka bála smrtky.

 

Díváte se spolu s dětmi na večerníčky? Který je váš nejoblíbenější, který se nejvíc líbí vašim ratolestem?

Reklama