V letošním roce uplynulo 50 let od odvysílání prvního Večerníčku, což si zaslouží oslavit! Již tento víkend tak začne Večerníček putovat s regionálními projekcemi po kinosálech celé České republiky.

Oblíbený Večerníček je s námi už půl století, neuvěřitelné, že? Snad všichni z nás známe a milujeme Maxipsa Fíka, loupežníka Rumcajse, vílu Amálku, Boba a Bobka a mnohé další. V letošním roce uplynulo 50 let od odvysílání prvního Večerníčku, pravidelné pohádky na dobrou noc. Pohádkou O klukovi a kometě tak odstartovala v roce 1965 unikátní česká tradice, kterou nyní Česká televize připomene sérií akcí pro veřejnost.

ffff

Již tento víkend začne Večerníček putovat s regionálními projekcemi po kinosálech celé České republiky, na pátek 1. května je připraven den otevřených dveří ve studiích v Praze, Brně i v Ostravě a 30. května bude zahájena velká retrospektivní výstava, na které se podílí Národní galerie a Museum Kampa. Na obrazovky se v rámci oslav padesátého výroční chystají také zcela nové večerníčky i zrestaurované verze těch klasických. Patří k nim například loutkový večerníček Povídání o mamince a tatínkovi Kristiny Dufkové, která už za svůj absolventský snímek Usnula jsem získala cenu za nejlepší animovaný film na festivalu Anifest.

 Který Večerníček je vaším nejoblíbenějším?

Reklama