Minulý týden jsme psali o tom, že se letos v Jaroměři chystá již 12. ročník charitativního Večera pro dobrou věc, který pravidelně připravuje organizátor David Novotný za podpory města Jaroměř a Městského kulturního střediska. Jaký tedy byl ten letošní a kolik peněz přinesl potřebným?

Záštitu přijal starosta města Jaroměř Jiří Klepsa, který ocenil slavnostní večer: „Je to již tradice pro Jaroměř a hodním tuto akci jako velmi významnou pro naše město.“ Místopředsedkyně zdravotního výboru Poslanecké sněmovny Soňa Marková doplnila: „Akce je především pro děti z různých sociálních skupin velkým přínosem, protože se podívají na akci, kde myšlenkou je začlenování různých sociálních skupin mezi obyvatelstvo.“

Jako první vystoupila Ivana Jirešová, která přijela se svým manželem Viktorem Dykem, Zora Jandová zazpívala písně od Edith Piaf.
Příjemně naladěná Věra Martinová se vrátila z Keni, kde se fotila s nosorožcem, a díky účasti na Večeru pro dobrou věc v Jaroměři navštívila i své rodice v Dobrušce: „Aspoň jsem to využila, a nyní mě čeká pět dní dovolené, pojedu odpočívat do Břeclavi.“

Po krátké pauze kvůli smrti tatínka se objevila Sisa Sklovska na pódiu a při písních od Mariky Gombitové: „Tleskal celý sál, tak velký aplaus jsem nečekala,“ dodala dojatá Sklovska. „Tatínka jsem milovala, držela jsem ho do poslední chvíle za ruku, je to pro mě dost těžké období.“

Dorazil i herec a režisér Tomáš Magnusek, který prozradil, že už nyní chystá natáčení dalšího filmu Bastardi 3, a v létě by rád natáčel film Jedlíci.

„Děti ráje“ v podobě Petra Poláčka, Tomáše Löbla a Genny Ciati sklidily obrovský úspěch.

deti2

Vystoupila Lucy Junk, nadějná objev na naší scéně. Po dlouhé době se vrátila na pódia také Gábina Goldová.

Slavnostní večer uváděli Muž roku 2009 Martin Zach se Štěpánkou Duchkovou. Martin právě dokončuje školu v Brně, čekají ho státnice a po nich by rád zůstal v sociální oblasti a pomáhal ostatním.

vecer1

Výtěžek ve výši 85 241 Kč ve finanční a materiální výši obdrží Muž roku Martin Zach, Základní škole speciální v Jaroměři, Stacionář Nona v Novém Městě nad Metují a Speciální pedagogické centrum v Náchodě.

„Jsem velmi rád, že se opět podpoří zařízení, které to potřebují,“ dodal na závěr pořadatel David Novotný.

Reklama