Celkem sedm akcí různého charakteru spojuje především kultura a kvalitní gastronomie. Bohatý program určený pro širokou veřejnost každého věku odstartuje již o svátku zamilovaných. Ten den se do společenského centra Dukla sjede na Přehlídku dechových hudeb pět kapel, co to umí vzít pěkně od podlahy. O dva dny později přivítáme v centru města zástupce delegací našich spřátelených měst z České republiky i ze zahraničí, kteří představí svoji kulturu a gastronomii. Sedmý květnový den se městem projde pestrobarevný průvod studentů, který zahájí bohatý hudební a zábavný program studentského Majálesu. Milovníci dobrého vína si přijdou na své v rámci akcí Jarovín rosé a Festival vína VOC Znojmo. Vybírat můžete z celé řady růžových vín a klaretů až po vína originální certifikace znojemské podoblasti. Májové slavnosti zakončí kreativní projekt Garage Design, spojující milovníky autorské módy, stylových doplňků a dobré kávy.

Podívejte se na přehled 7 akcí které spojuje kultura, gastronomie a nespočet zážitků:

Přehlídka dechových hudeb                                                                                                                         

Májové slavnosti odstartuje ve středu 1. května Přehlídka dechových hudeb ve společenském centru Dukla. Moderovat ji bude Karel Hegner, jeden z nejznámějších tváří lidové hudby a folklóru. Těšit se můžete na vystoupení kapel Dubňanka, Skaláci, Amatéři z Dobšic, Túfaranka a Kumpanovi muzikanti. Akce začíná ve 13 hodin a vstupenky si můžete zakoupit prostřednictvím webu, v Turistickém informačním centru nebo na místě.

Majáles

Úterý 7. května bude Horní náměstí patřit znojemským studentům a jejich oslavám krás studentského života. Majáles zahájí velkolepě pojatý průvod studentů městem. Můžete se těšit na vystoupení Majka Spirita, skupiny Maniac a v neposlední řadě také na vystoupení dvojice Paulie Garand a Kenny Rough. V několika vstupech představí své street – dance umění také znojemská taneční skupina CSB.

Dny partnerských měst

V pátek 3. a v sobotu 4. května se všichni návštěvníci budou moci seznámit s gastronomií a kulturou všech partnerů města Znojma. V letošním roce přivítáme Retz, Strzegom, Nové Zámky, Bratislavu Ružinov, Pontassieve, Trento Pivo a Villazzano, Chrudim a také přivítáme nového partnera – Jihoafrickou republiku. Těšit se můžete na bohatý program plný hudby, folkloru a tance.

Jarovín Rosé

Úterý 7. května nebude patřit jen oslavám studentů, probíhat totiž bude oblíbená přehlídka růžových vín, klaretů a sektů – Jarovín Rosé.  Nově se bude odehrávat v Domě umění na Masarykově náměstí. Kromě kvalitní gastronomie si vychutnáte i 180 růžových vín a 70 sektů a frizzante.
Festival vín VOC Znojmo

8. květen pravidelně patří Festivalu vína VOC Znojmo, který uvede nově certifikovaná vína s označením VOC. Program festivalu nebude probíhat pouze na Horním náměstí, znovu se rozšíří také do tzv. odrůdových ulic a nově se můžete těšit také na Sklepní uličku. Den plný vynikajícího vína doplní jedinečná gastronomie snoubící se s tímto lahodným nápojem. Na Horním náměstí vystoupí hned několik hudebních a tanečních souborů.

Muzejní noc

Za Napoleonskými bitvami a vojenským lazaretem se vydáte 17. května v rámci Muzejní noci. Historický program připravilo Jihomoravské muzeum v Minoritském klášteře a v Domě umění. Pro rodiny s dětmi jsou připraveny tvůrčí dílničky, šermířská vystoupení a ohňová show skupiny Albion. V rámci této akce otevře pro návštěvníky zdarma také Expozici pivovarnictví a to od 19 do 22 hodin.

Garage Design

Pátek 17. a sobota 18. května je termínem konání 7. ročníku přehlídky originální autorské tvorby Garage Design, který se jako v loňských letech koná na Horním náměstí. Zde budete mít možnost nákupu originálních výrobků přímo od designérů. Připraveny budou workshopové dílny pro děti i dospělé.

Kompletní program Májových slavností najdete na stránkách Znojemské Besedy nebo na Facebooku.

Reklama