Letošní ročník Mezinárodního hudebního festivalu ve Znojmě bude plný zajímavých osobností. Kromě patrona festivalu, houslisty Pavla Šporcla, a dalších hvězd vážné hudby se na festivalu věnovaném letos Ludwigu van Beethovenovi objeví také talentovaný klavírista Miroslav Sekera. Jeho jméno si možná vybavíte nejen ve spojitosti s hudbou, protože před lety ztvárnil roli malého Mozarta ve filmu Miloše Formana Amadeus.
I přes to, že pro Sekeru je na prvním místě hudba, i ve Znojmě spojí hudbu s dramatickým uměním. Návštěvníci si totiž budou moci jeho hudební virtuozitu vychutnat při divadelního projektu Když tančím s Beethovenem, který bude mít premiéru v sobotu 14. 7. od 19.00 v Městském divadle. Taneční divadlo Maximus předvede v tomto unikátním projektu choreografii Davida Strnada právě za zvuků Sekerova klavíru, a prováže tak Beethovenovu hudbu a moderní výrazový tanec.

„Letos se účastním festivalu ve Znojmě poprvé, ale už jsem o něm díky dvěma minulým ročníkům hodně slyšel, takže vím, že se můžu těšit nejen na hudbu, ale také na výborné víno a krásné historické prostředí, které k němu patří,“ říká Sekera.

To, že si ho hodně lidí vybaví právě díky spojitosti s Formanem, mu prý vůbec nevadí, spíše naopak.
„Hrát ve filmu je pro klavíristu samozřejmě kuriózní, ale musím říct, že jakýkoliv můj další úspěch se účinkování v Amadeovi nevyrovná,“ pokračuje. Dokládají to prý i jeho zkušenosti ze zahraničních koncertů.
„Když vystupuji kdekoliv ve světě, první otázka lidí bývá, zda jsem to já, kdo hrál v tom oscarovém filmu,“ usmívá se Miroslav. Všichni, kteří se chtějí podívat na dnes již dospělého „malého Mozarta“, který bude ovšem tentokrát hrát Beethovena, mají tedy jedinečnou příležitost o tomto víkendu ve Znojmě.  


Více informací na oficiálních stránkách Hudebního festivalu Znojmo www.hudbaznojmo.cz.

Reklama