Nejdřív jsem měla černé období, nejen protože se poslouchali Depeche Mode, ale protože mi připadala jako nejlepší barva na světě. Černé kalhoty, tričko, boty a spodní prádlo bílé, abych neměla zčernalou i duši, a tehdy jsem ani tmavé prádlo neměla :).

V -nácti jsem nenáviděla červené oblečení, protože jako malým holkám nám maminka pletla červené kraťasy, svetýrky, čepice, šály a my už se prostě za ta dětská léta přejedly. Pak přišla dobrá modrá – rifle, sukně, k nim halenky nebo radši strečová trika. Prostě nejpohodlnější bylo si na sebe navlíknout kalhoty a k tomu triko.

Největšího trapasu jsem se dočkala jednoho dne v práci. Experimentovala jsem a vzala si průsvitnou halenku a pod ni růžové tílko. Líbilo se mi někde v časopise, jak právě ona modelka měla průsvitnou halenku a pod ní prosvítalo něco z jiné barvy. Moje mladá spolupracovnice se z toho nejspíš mohla zbláznit, protože začala všem ostatním něco šeptat, dívala se při tom na mě a já rudla, protože to, že to patří na mě, jsem se dozvěděla záhy – zaslechla jsem, jak kolegyni pološeptem sděluje, jestli si všimla, jak dneska vypadám, a že tohle by si na sebe nikdy nevzala.

V módní vlně zavinovacích sukní i jinam než na pláž jsem vlastně trpěla a radovala se zároveň. Líbilo se mi, že tuhle sukni si můžu rychle obléknout a že si ji každý lehce ušije. Já tedy nakupovala látky a šila a pak chvíli na to si zoufala a zkoumala ostatní holky, proč jim se ta sukně neotvírá jako mně, proč jim drží pohromadě jako jeden kus a nevisí jako kus hadru někde ve vzduchu mimo nohy!

Co vím, tak už nikdy si neobjednám nic z jistého obchodu pomocí katalogu, protože už jsem na to několikrát doplatila. Pokaždé se mi sbíhají sliny, jak si prohlížím ty stránky a vidím a chtěla bych to a zase to a ono. Pak spočítám peníze, objednám si nej kusy, a když otevřu krabici, brečím jak malá. Není nad to si vyzkoušet a osahat materiál! Protože nesavý hadr na utírání prachu za šest set je dost drahá legrace.   

A teď? Mám barevné období, ráda nosím sportovní věci – ty se dokážou roztáhnout podle potřeb :). V barvách boduje červená a jiné pestré barvy, černou moc ráda nemám, no a do riflí se nevejdu :).

Super barevný den všem ženám-in
přeje
Margaretka


Děkujeme za pěkný příspěvek :).

To já mám teď hnědé období - všechny odstíny, od skoro černé až po světlounce okrovou :).

redakce@zena-in.cz