Polštáře

Před Velkým kinem ve Zlíně se dnes strhne Polštářová bitva, jde o akci studentské Unie Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Manažerka projektu Pavlína Grombiříková agentuře Mediafax sdělila, že cílem je pobavit se a vrátit se do dětských let.

Bitva vypukne na parkovišti před Velkým kinem v 17 hodin a každý si s sebou musí přinést vlastní, nejlépe péřový, polštář standardní velikosti. Boj potrvá tři hodiny.

„Polštářová bitva není o trestání neoblíbených kamarádů nebo cizích lidí a hlavně - nemá vítěze. Její hlavní myšlenkou je pobavit se, zasmát se, roztrhnout pár polštářů a vrátit se do dětských let, kdy jsme snili o dortových a polštářových melách, které známe z filmů,“ vysvětlila Grombiříková.

Akce ale bude mít také svá pravidla. „Před vstupem do bitevního pole je nutné odložit brýle a šperky. Doporučujeme také nebojovat slečnám s umělými nehty a alergikům. Je zákaz útočit na kolemjdoucí, fotografy či kameramany. Unie nezodpovídá za zranění způsobená v boji,“ doplnila manažerka projektu.

Podle organizátorů se v žádném případě nejedná o flash-mobovou akci, tedy spontánní pobití a úprk za účelem šokovat veřejnost. Snahou je jen odreagování s lehkým adrenalinovým nádechem. Pro navození dobré nálady bude ke všemu hrát dýdžej.

Účastníci Polštářové bitvy si ale z boje budou moci odnést i něco jiného než jen modřiny. Součástí bitvy bude totiž neprofesionální fotografická soutěž. Své fotografie budou moci soutěžící posílat na e-mailovou adresu polstarovabitva@gmail.com. Nejlepší snímek bude oceněn.

Na pořádání akce se podílejí také Golden Apple Cinema, zlínská kina a server Vychytané.cz.

Chodíte na podobné akce? Půjdete na tuto? Vracíte se rádi do dětských let?

Reklama