Lidé touží po lásce, po souznění a po životě ve vztahu. Jen si na to někdo přijde dříve, jiný později. Ale, co když se rozhodnete přebít všechny city rozumovými argumenty a dáte přednost vztahu, ve kterém s vámi „nemlátí emoce“ a spíše přemýšlíte o tom, zda je to partner pro život, i když vám kvůli němu nelítají motýlci v břiše a necítíte onu chemii, která je tak opojná... Je to správné rozhodnutí? Vede to ke šťastnému životu?

„Já sama za sebe odpovídám asi trochu diplomaticky, ale já svůj život nestavím na bezpodmínečném štěstí, ale spíše na stabilitě, dobrém a pevném zázemí, a to po boku člověka, s nímž mi je fajn a podrží mě. Možná, že se to nerovná lásce jak trám a sexuálním výbojům, ale už jsem si zvykla a jsem přesvědčená, že by byla hloupost se s Lukášem rozejít,“ říká Edita.
Editě je třicet let a na otázku, zdali není na taková rozhodnutí brzy a jestli by neměla dát ještě šanci zamilovanosti, odpověděla, že ne, nehodlá prý riskovat, že by zůstala na ocet.

No a co, že je mi tolik, kolik mi je. Lukáš je prostě chlap do života. Věřím, že se o mě postará a bude mě mít vždycky rád. Stejně tak jako o naše dítě, které spolu také plánujeme.“
Sex však ve vztahu není na prvním, druhém, dokonce ani na třetím místě. Edita s Lukášem spolu spí velmi sporadicky a na intimnosti je neužije. Přesto Edita říká, že je jí přítel tím nejbližším.
„Možná, že jsem trochu „zblblá“ z toho, jak se dnes lidé seznamují a jaké vztahy žijí. Jak se podvádějí, píší si za zády druhého na sociálních sítích a vlastně si všichni lžou do kapsy. Takový život já nechci. Raději jsem se proto obrnila proti lásce, cesta rozumu je rozhodně méně bolestivá, a hlavně výhodnější. A nakonec, na rozdíl od jiných, nezůstanu sama...“

Co na to redakce?

Vendula, zástupkyně šéfredaktora

Vztah pouze z praktičnosti je podle mne smutný. Je mi jasné, že ona počáteční zamilovanost a velké opojení přejde, nejsem naivní, a pak se většině vztahů nevyhne jistý stereotyp, ale to, co by mělo zůstat je přitažlivost a chemie. Jsem vdaná už přes deset let a nedokážu si představit, že bychom vedle sebe s manželem fungovali jen jako kamarádi a předávali si informace o tom, co je třeba zařídit, koupit nebo jak roste naše dítě. Pořád spolu občas zajdeme na rande, chceme se navzájem líbit, překvapujeme se a děláme vše pro to, aby to ve vztahu jiskřilo i po letech. 

Kristina, editorka

Já se rozhodně s názorem Edity neztotožňuji a naopak nerozumím tomu být ve vztahu jen proto, abych nebyla sama. To je důvod, který jsem nikdy nechápala a raději jsem sama, než abych byla s někým z musu, nebo se zasekla ve špatném či toxickém vztahu. Najít partnera je po třicítce těžké, ale není to nemožné. Ovšem říkat, že láska je jen špatná a je lepší být s někým, kdo mě ani nepřitahuje a jen nebýt sama. Myslím, že člověk musí mít rád sebe, aby potom mohl mít rád i ostatní. Edita se ráda nemá, tak hledá záchranu v praktickém vztahu bez lásky.

Také si přečtěte:

Reklama