Milé čtenářky, ženy–in,


nemůžu říct, že by se v mém případě jednalo o fobii z hlodavců či ostatních suchozemských živočichů, není mi pouze příjemný pocit, když kolem mě proběhne myš, nad hlavou pavouk nebo jiné odporné zvířátko. Nesnáším také hady, ještěrky, ale bohužel určitý strach mám z mořských potvor. Od malička jezdíme k moři, bohužel nikdy jsem nepřekonala ten odpor k mořskému dnu, a tím pádem se nedokážu uvolnit a jen tak si plavat. Můj pobyt v moři provází neustálé kontrolování toho, jestli není něco pode mnou, jestli náhodou na něco nešlápnu, bojím se chodit po mořském dně a cokoliv se o mě otře, okamžitě dostávám hysterický záchvat a opouštím vodní plochu. Možná jsem si tuto fobii vypěstovala, když jsem byla malá, šlápla jsem na mořského ježka a vrazila si jedovaté bodliny do nohy. Potom se mnou rodiče objížděli nemocnice, aby mi bodliny vyndali. Také se mi podařilo šlápnout na kraba, chytl mě za palec, až mi zčernal nehet, nebo mě žahla medúza.


Ale přesto k moři jezdím velmi ráda. Myslela jsem si, že strach z mořského dna překonám. Minulý rok jsme byli na dovolené v Egyptě. Jelikož můj který přítel je blázen do potápění a na rozdíl ode mě po mořském dnu úplně šílí, rozhodla jsem se jet s ním. Snažila jsem se překonat strach a jít se koupat do moře. Jenže korálové moře v Egyptě je známé svou rozsáhlou faunou a flórou, která byla viditelná už z mola, koupání jsem odkládala. Ale protože bylo velké teplo, koupala jsem se alespoň v hotelovém bazénu. Nakonec jsem se přece jen odhodlala a po krůčkách jsem šla do moře. Jakmile se mi cosi začalo motat mezi prsty u nohou, okamžitě jsem byla z vody venku. I malé děti zvládnou potápění v moři, já bohužel ani koupání, a to ani s botami do vody.  Mrzí mě to, protože jižní země miluju a jezdím tam ráda, ale bohužel se koupám jen v hotelovém bazénu.

Myslíte, že se můj strach dá nějak překonat? Poraďte mi, prosím.

 

Jana


Jano, moře miluju - co kdybyste zkusila plavat a ne chodit a jít na hloubku? Těch pár krůčků po dně přežijete nebo vás přítel přenese!


Bojíte se vodních potvor? Šlapat na dno moře nebo bazénu se vám hnusí?

TÉMA do novinek NA PÁTEK:
FOBIE
Skáčete na stůl, když kolem proběhne myška?
Dusíte se ve výtahu?
Křičíte, když vidíte pavouka?
Opíjíte se před cestou letadlem?
Bojíte se otevřených oken?
Z čeho máte chorobný strach?

Napište nám na:
redakce@zena-in.cz
za příspěvek můžete vyhrát zajímavé ceny

 

Reklama