Včera večer jsem neodolala a zašmírovala si prostřednictvím televizní obrazovky do obou vil. Chvilku jsem sledovala Novu, pak zase Primu. V uplynulých dílech jsem zatím měla možnost vidět především zábavu, občas nějaké to poškorpení, ale v podstatě vůbec o nic nešlo.

 

Včera se ale situace rázně změnila. Musím říct, docela mě to dostalo. Přemýšlela jsem, zda ti lidé vůbec věděli, do čeho opravdu jdou. Určitě byli seznámeni s pravidly, tušili, že to asi zrovna brnkačka nebude, ale troufnu si říct, že po tom, co se včera odehrálo ve vile VyVolených, možná někteří hořce litují, že jsou zrovna tam, kde jsou.

 

Byla to totiž síla. Zatímco BigBrother je ještě na začátku a obyvatelé se poznávají a vcelku dobře spolu vycházejí, u VyVolených už to začalo pěkně vřít.

 

Přitom i oni byli v počátcích poměrně v pohodě. Tak, jako v této chvíli jejich kolegové na Nově. Plní úkoly, nedělají si problémy, kolegiálně se na všem dohodnou… Večer pak seděli svorně u jednoho stolu a hráli hru na pravdu. Nevím, zda to dostali příkazem od Velkého bratra, či to napadlo je samotné, tato informace mi unikla… Každopádně to, co z nich postupně lezlo, byla často opravdu síla. Dívka, která uhodila,  vzápětí se poprala s vlastní matkou, jiná, která se přiznala ke krádežím benzinu v Rakousku, kluk, který pyšně prezentoval, kterak načerno vypaloval CD a s velkým ziskem je  prodával….

 

Poslouchala jsem a bylo mi nějak ouvej. Představa, že se člověk takhle obnažuje před celým národem, říká věci, které nosí někde hluboko v sobě a stydí se je možná přiznat i sám před sebou…a najednou sedí ve vile plné skrytých kamer, ví, že ho sledují milióny lidí a vykládá na sebe ty nejtajnější a nejcitlivější intimnosti.

 

Možná, že si většina z nich vůbec neuvědomovala, jak se tím, co na sebe prozradili, stali zranitelní. A to nejen na ty tři měsíce, které budou muset prožít ve vile.

 

No, dostalo mě to. Ale to jsem ještě netušila, jak se situace bude vyvíjet na Primě. Tam došlo k prvnímu vyřazování. A pěkně hezky natvrdo. Přede všemi veřejně říct, proč a koho vyřazujete. A že to byla situace určitě nezáviděníhodná, svědčí to, že se většině zúčastněných klepal hlas, dokonce došlo i na poměrně velký výbuch emocí a na slzy. Nejvíce hlasů získala Regina, a tak musí nyní chodit ocejchována zeleným šátkem. Ve čtvrtek bude označen další, který má vypadnout a pak budou hlasovat diváci až do soboty, který z těch dvou vilu skutečně opustí.

 

No brr. V kůži Reginy bych teď rozhodně být nechtěla. Nechtěla bych být v kůži ani těch ostatních, kteří se vzájemně chtěli vyřadit.

 

A tak přemýšlím. Jací budou tito lidé, až vyjdou z vily? A je jedno, jestli s milióny či bez nich. Myslím, že pobyt tam s nimi rozhodně zamává víc, než si byli ochotni připustit. Podle toho, co jsem viděla včera, mám dojem, že hodně z nich asi půjde rovnou na psychiatrii. Ale třeba se mýlím. Možná, že si v tom libují, baví je se takhle předvádět, být středem pozornosti, jít s kůží na trh. Bez ostychu, bez skrupulí, bez ohledu na své blízké doma. Protože ani oni to ve svém okolí nyní rozhodně nemají jednoduché.

 

 

 

 

 

Reklama