Aneta Langerová vyhrála v roce 2004 nad Šárkou Vaňkovou v první řadě SuperStar a stala se z ní velmi oblíbená a uznávaná česká zpěvačka. Nepříliš sebevědomá dívka s krásným hlasem a upřímností v sedmnácti letech zvítězila v prvním ročníku televizního pořadu televize Nova Česko hledá SuperStar a její pěvecká kariéra slibně pokračuje dodnes. 

O rok později se ve finále SuperStar utkali dva muži – Petr Bende a Vlasta Horváth. Nakonec jednoznačně Vlasta Horváth porazil Petra Bendeho, když z 1 162 444 hlasů dostal 73 procent. A kdo se stane třetí českou SuperStar?

Konkrétní jméno bude známé až v prosinci, ale už od podzimu začne televizní vysílání třetí řady Česko hledá SuperStar a v pořadu nastane i několik změn.

Mění se porota

Dva ročníky jsme byli zvyklí na čtyřčlennou porotu, letos to bude jinak. Počet porotců se sníží o jednoho. Také ve složení jejích členů nastaly změny.

Z minulého ročníku zůstává porotě SuperStar věrný Eduard Klezla, pedagog a hlasový poradce podílející se na nastudování muzikálů u nás i v zahraničí. Podílel se například na Draculovi, Evitě, Kleopatře, Rebelech, Miss Saigon či Třech mušketýrech.

Mezi porotce se vrací Ondřej Hejma, který byl v roce 2004 prvním předsedou poroty soutěže Česko hledá SuperStar. „Situace se všude mění každým dnem a nejinak je tomu i na Nově. I přes loňskou pauzu jsem souhlasil s letošním účinkováním v porotě a bez problémů jsme se domluvili,“ řekl Hejma na tiskové konferenci.

11. 6. - 15. 6. 2006 - Precasting - hotel Olympic (Soutěžící projdou první zkouškou před hlasovým specialistou.)
16. 6. - 18. 6. 2006 - Casting - hotel Olympik (Cca 250 nejlepších předvede své pěvecké umění před porotou soutěže.)
25. 6. - 27. 6. 2006 - Divadlo - divadlo ABC (Asi stovka nejlepších se na pódiu divadla ABC ve třídenním klání utká o postup do semifinále.)

Gábinu Osvaldovou a Ondřeje Soukupa, kteří účinkování ve třetí řadě odmítli, letos v porotě nahradí nová tvář Ilona Csáková. Pořadatelé věří tomu, že vedle ženského půvabu přinese do rozhodování poroty i pohled současné zpěvačky popmusic. Vzhledem ke sníženému počtu nebude mít porota svého předsedu a každý má tedy při rozhodování jen jeden hlas.

Mění se i moderátor

Místo Laďky Něrgešové a jejího mužského kolegy uvidíte v roli moderátora ve třetím ročníku Leoše Mareše. „Změna bude v tom, že se Leoš Mareš bude podílet i na vytváření scénářů k jednotlivým dílům. Nebude tedy jen nazpaměť odříkávat text,“ řekl Petr Dvořák, generální ředitel televize Nova. Leoš Mareš na televizi Nova moderoval a moderuje již několik pořadů, například Eso, finálový večer Tý-Tý, reality show Big Brother nebo vyhlášení cen Anno.

Castingy na různých místech republiky letos nahradí jeden velký v Praze. „Rozhodli jsme se tak proto, aby soutěžící neměli pocit, že je někdo znevýhodňován,“ řekl Petr Dvořák. O titul třetí české SuperStar se utká celkem 7643 mladých lidí.

Věková hranice se snížila na 26 let. Do soutěže se přihlásilo 5075 dívek a 2568 chlapců. Průměrný věk účastníků je 18,1 let. Typickým soutěžícím je dívka ve věku 16 let, kterých se přihlásilo 1284.

Všechna semifinále proběhnou v přímém přenosu a soutěžící bude na rozdíl od předcházejících řad doprovázet živá kapela. „Ve finále bude celkem deset soutěžících a v prvních dílech pořadu chceme vnést do pořadu i prvky reality show. Samozřejmě i letos necháme zachovanou Hvězdnou pěchotu,“ dodal k třetí řadě Česko hledá SuperStar Petr Dvořák.

Koho si nejvíce pamatujete ze soutěže Česko hledá SuperStar?
Kdo podle vás měl talent, ale neuspěl? 
Zpíváte jako jeden s finalistů nebo spíše jako jeden ze členů Hvězdné pěchoty...

Reklama