ldi-s.jpg
Foto: Profimedia

Princezna Diana byla roky módní ikonou a dodnes jsme fascinováni některými kousky, které nosívala. Móda z 80. a 90. let je stále trendy a stejně tak ikonický kousek ze šatníku matky princů Harryho a Williama, kterým je blůza s volánovým límečkem.

Blůza s tímto límcem zdobila v 80. letech 20. století nejeden Dianin outfit. Ať už si ji vzala k proužkovaným kalhotám nebo midi sukni, vždy vypadala perfektně a elegantně. Blůza se hodila ke všem možným stylům.

FotoJtret.jpg
Foto: Profimedia

Podobný límeček, i když v trochu umírněnější formě jsme mohli častokrát vidět i na princezně Kate. Například během návštěvy školky a školky Stockwell Gardens v Londýně v roce 2020 nebo v roce 2019 v Cumbrii. S límečkem měla i šaty, které zase oblékla v Kanadě v roce 2016.

Tento specifický druh límečku se stal poprvé populárním na počátku 20. století během edwardovské éry a po smrti královny Viktorie. Ve skutečnosti jej tehdy nosily ženy a muži určitého postavení, obvykle během dne. Občas byl ale límeček spárován také s šatstvem, které se nosilo na večerní akce. Límeček v té době ale obvykle sahal až k bradě.

FoterrtoJet-2-.jpgLindex, 999 Kč / Mango, 299 Kč / BezvaSport, 339K Kč / Lindex, 559 Kč
Foto: Se souhlasem Lindex, BezvaSport, Mango

Zdroj: Autorka článku