Stardance-tk-Krepelka-20210915-R1A1852.jpg

Foto: Česká televize / StarDance

StarDance se vrací po tradiční pauze, po krušném roce a půl. Bude to pořádný tanec?
No, jak tak koukám na výběr soutěžících, řekl bych, že ano. Už teď jsem na ně velmi zvědav.

Děláte si na StarDance rád čas?
Nepochybně ano, je to sice největší stres roku, ale taky největší dobrodružství. A dělá mi radost, když mě lidi potkávají na ulici a ptají se, kdy už to bude. Máte-li práci, na kterou jsou lidi zvědaví a která jim dělá radost, je to velký dar.

Nová dekáda, nový ročník… S jakými pocity do něj vstupujete?
Je to vždycky takový koktejl hrůzy a vzrušení, už to taky točíme patnáct let, takže diváci se jen tak s něčím nespokojí a samozřejmě mám noční můry, jestli mě ještě něco napadne, jestli to lidi bude ještě bavit. Ale přes to všechno se vždycky znovu těším. Do nedávna se nemohlo ani zpívat, ani tančit.

Jak myslíte, že by vypadala StarDance v tomto nouzovém stavu?
Víte, že jsem na to často myslel? Měli jsme štěstí, že zrovna na ten covidový rok jsme plánovali roční pauzu, to nás zachránilo. Protože já si to třeba bez lidí v publiku dovedu sotva představit a online se taky tančit nedá, tak doufám, že se snad na podzim ta situace nějak brutálně nezhorší, drtivá většina lidí v týmu už je očkovaná, doufejme, že se nám to vyhne.

Mnoho diváků vás vnímá jako moderátorskou elitu, cítíte za to zodpovědnost? Těší vás to?
Pokud to tak je, tak mě to samozřejmě těší, ale – jak správně říkáte – taky tíží. Vždycky se bojím, jestli se to, co třeba baví mě, bude zdát zábavné taky divákům. A jistota je, že se nezavděčíte všem, ani to při tak velké sledovanosti nejde. Je mi jasné, že bude spousta lidí, kteří mě zrovna nemusí, ale to zase doufám, že vyváží ten tanec. Však to není pořad o moderátorech, je to o pohybu a estetice a taky o muzice, tak snad si ti, co mě rádi nemají – a mám pro to plné pochopení – přijdou na své při těch tanečních číslech.

Stardance-XI-znelka-20210830-R1A7345.jpg

Foto: Česká televize / StarDance

Letos se poprvé jako hlavní choreograf a odborný poradce objeví Marek Zelinka. Co myslíte, že vnese do StarDance?
Na to jsem moc zvědav, protože Marek se mi nezdá být moc svázaný těmi pravidly soutěžního tance, má spoustu neotřelých nápadů, které by asi na taneční soutěži neprošly, ale v takovémto zábavném programu mohou fungovat výtečně. A naštěstí naši porotci nejsou nějací fundamentalisté, taky jsou otevřeni všemu možnému, tak doufám, že by mohli nějaké nové prvky, i když nestandardní, podporovat.

Nová sestava je znovu pestrá, objeví se opět profese, která ještě nikdy netančila – letos je to farářka. Máte tip na profesi, která ještě nebyla, ale vás by lákalo ji do StarDance přizvat?
Určitě by se hodil ortoped, zejména v posledních dílech. A ani psychiatr by neškodil. Viděl jsem tuhle pana doktora Nešpora a ten už je zralý soutěžit.

Jeden z večerů bude věnován poctě Jiřímu Suchému. Na kterou jeho píseň byste si rád zatančil a s kým?
Já bych nejspíš ploužil s Terezkou na píseň Pramínek vlasů. To bychom svedli.

Můžete říct, po těch deseti ročnících, že je tanec vaše parketa?
Vůbec ne a nikdy to tak nebylo. Obdivuji tu disciplínu, rád se na ni dívám, ale – ku prospěchu diváků – ji neprovozuji.

Každý z přímých přenosů může být napínavý. Kdy pro vás přichází ta nejnapínavější chvíle?
Nejhorší je ta poslední půlhodina před začátkem. Když už se pak přenos rozjede, je to takový fofr, že člověk nemá čas přemýšlet nad trémou, myslíte na další vstup a většinou to docela uteče. Ale ten čas před začátkem, to je jen pro nejsilnější jedince.

Od fanoušků StarDance dostáváte mnoho obrázků, ale i dopisů. Utkvěl vám nějaký v paměti?
Vzpomínám si na dopis diváka, který mě důrazně žádal, abych se oholil, že vypadám jako Satan.

eben.jpg

Foto: Česká televize / StarDance

Zdroj: Tiskové materiály StarDance, Česká televize

Reklama