I když počasí přeje hlavně běžkařům, není asi dobré zapomínat na vyznavače pěší turistiky. Pamatuje na ně i zítřejší

 

Memoriál Jindry Axmana.

 

Jméno Jindřich Axman vám mnoho neřekne, ale významnější je počin těch, kteří na počest tragicky zemřelého člena oddílu KČT Hostinné zorganizovali a pojmenovali zimní lyžařskou akci. Letos je její 22. ročník.

 

Odkud se vydáte na cestu

Memoriál je určen především lyžařům, ale desetikilometrová trasa pro pěšáky je připravena také. Začíná se i končí v Hostinném nedaleko Trutnova. Pořadatelé budou pouštět účastníky na trasy z místní restaurace U soudku mezi devátou a jedenáctou hodinou, v cíli, na stejném místě, je budou čekat až do pěti odpoledne.

 

Jaké zajímavosti vás čekají

Pěšáky čekají Andělské schody a projdou se i údolím Bílého potoka.
Běžkaři si můžou vybrat ze dvou tras. Šestnáctikilometrová stopa vede přes Čermnou, Čenský vrch a Hubertovu výšinu, dvojnásobnou délku má trasa mířící na Hlinský vrch a přes Leopoldov opět do Čermné a zpátky do Hostinného, do příjemného tepla restaurace U soudku.

 

Víte, že...

* startovné na akci je opravdu symbolické - 10 Kč

* město Hostinné se nachází na severovýchod od Prahy; i toto město je "známkovým místem" - tedy dostanete zde Turistickou známku - tentokrát s číslem 990.

* pokud městem budete jen projíždět, nezapomeňte se stavit na náměstí, kde se nachází nádherná budova radnice - se sochami obrů v průčelí věže - více informací o podkrkonošském městě najdete ZDE.

 

Všem přejeme s Klubem českých turistů krásný výlet zimní krajinou a Zdrávi došli!

Reklama