Milá Ženo-in,

pevně věřím, že letošní zimě už odzvonilo a teď už bude jenom sluníčko a teploučko. Těším se na první sněženky, na první krokusy a na rychle rozkvétající zahrady.

Zimu nemám ráda, je to ošklivé roční období, ale přiznávám, že nějaké malé kouzlo určitě má. Jenže, když člověk žije v Praze a i pár centimetrů čerstvě napadlého sněhu se do pár hodin změní v odpornou břečku, jak má mít rád zimu?

Můj partner přesto zimu miluje. Zimu a hory. Nadšeně jásá, když připadne sníh, zatímco ostatní nadávají. Díky němu jsem zimu začala vnímat pozitivněji - před pár lety jsem zkusila jezdit na běžkách a vlastně i pořádně na sjezdovkách a docela mě to baví.

Letošní zima pro nás vlastně začala úplně jinak než pro ostatní, splnili jsme si sen a v říjnu vyrazili do Jižní Ameriky, na celých šest týdnů. Samozřejmě jsme byli z poloviny v horách, takže zatímco nám rodiče psali o babím létu, my jsme se klepali zimou ve spacáku ve čtyřtisícových výškách a čekali, kdy začne sněžit. Naštěstí nezačalo, ale minusových teplot jsme si užili až až. 

A po pár slunných dnech na pobřeží (moře je kvůli proudům hodně studené) jsme přijeli do Vídně, přes Bratislavu do Prahy a byli překvapeni haldami sněhu všude po cestě. A přítel začal jásat. A potom jsme nasadili běžky a minimálně každý druhý víkend vyrazili do Jizerských hor a běhali a běhali a běhali :o))

Na severním pólu bych opravdu žít nemohla, umřela bych tam zimou, ale myslím, že letošní zima s takovou spoustou sněhu měla svoje zvláštní kouzlo. Ale víte, co jsem letos nestihla? Postavit sněhuláka. Tak budu doufat, že příští rok nějaký sníh také napadne, abych to mohla napravit.

Krásné jaro!!!!

paviocko


Milé paviocko,
tak v zimě jsem s přítelem sněhuláka postavila, ale do Ameriky jsme to nějak "nestihli" :-).

PROČ MÁTE RÁDA JARO?
Jak jste ji přežila?
Kde je vám v zimě nejlépe - na horách, v posteli, kdekoli?
Nebo jste si ji vážně užila?
Proč milujete sníh a teploty pod nulou?
Kde si nejvíc zimu užijete? Jak jste dobíjela energii? 
    napište nám na: redakce@zena-in.cz

Reklama