Narodila jsem se v krásné jesenické vesnici, bydlela jsem tam s rodiči do svých osmnácti let.

Kdo Jeseníky zná, ví, jak krásná příroda tam je. Prožila jsem tam nádherné dětství. Vůbec si myslím, že pro děti je vesnice ideálním místem, skýta všechny možnosti pro hraní, dítě je víc v bezpečí než ve městě. Rodiče většinou vědí, kde dítě je, nebo to ví sousedé, protože tam k sobě mají lidé tak nějak blíž.

Bydlela jsem jako vdaná v osmitisícovém městě, také to bylo celkem příjemné, ale moje děti vyrostly na vesnici v Bílých Karpatech a mohu říct, že to pro ně bylo po všech stránkách jen dobře!

Protože jsme měli velkou zahradu, nějakou drůbež, králíky apod., musely sem tam s něčím pomoci a jak dorůstaly, naučily se spoustu věcí, které se děti ve městě naučit nemohou. Dnes se umí postavit ke každé práci v bytě, na zahradě a jsou manuálně zruční. Když o tom někdy mluvíme, samy říkají, jak se jim teď, kdy mají své rodiny, každá dovednost hodí.

Teď bydlím v Praze, v nájemním bytě a nestěžuji si, ono každé bydlení má něco do sebe. Když máte příjemné sousedy, tak to jde. Na Praze mi vadí jen ta anonymita, chybí takové to: "Ahoj Stáňo, jak se máš..." apod. Jinak teď doháním to, co jsem na vesnici neměla, kulturu, výstavy atd. A když se mi po vesnici stýská, tak si tam zajedu a to stýskání  je pryč.

Hysteria


Milá Hysterio, děkujeme za váš názor.  K té městské anonymitě, já ji znám i  z druhé strany. Jako dítě jsem něco provedl, a než jsem přešel vesnici, místní drbny už to nahlásily. Taková ta tichá pošta od plotu k plotu :)

Dnes si píšeme o tom, kde se lépe žije... a překvapivě jako by každá z vás raději tu vesnici. To mezi vámi není žádný kavárenský povaleč upřímně se štítící bláta na přístupové cestě k domu nebo v zimě lopaty na odhazování sněhu?

To je překvapení, stejné jako prozatímní výsledek ankety o tom, kde se nejlépe bydlí. V domku, ve městě jsme opravdu nečekali....

Vaše nejzajímavější názory odměníme dárkem.

Pište na

redakce@zena-in.cz

 

Reklama