Možná máte svatební den už za sebou, možná vás teprve čeká a přemýšlíte, v jakých šatech byste se chtěla vdávat. Ani jedno ani druhé? V tom případě vás zvu jenom na „kukandu“.

Svatební šaty jsou pastvou pro oči a bývají zlatým hřebem módních přehlídek. Tentokrát se staly zpestřením velkolepého večírku na počest 9. narozenin Look magazínu, který proběhl minulý týden.

Před tradičním křtem časopisu se modelky v čele s Hanou Svobodovou proměnily v krásné nevěsty ve svatebních šatech společnosti Kleinod. Kochejte se a hodnoťte

1. Šaty v retro stylu

Svat. šaty v retro

Půvabně ženskou siluetu X vymyslel už ve čtyřicátých letech minulého století Chistian Dior a móda se k ní stále vrací. Znáte snad něco lichotivějšího? Korzetové šaty potažené tylovou krajkou jsou opravdu šik. Koketní klobouček bych ale vyměnila za krátký hladký závoj a šedé lodičky za bílé. Celek by byl ještě stylovější.

2. Šaty s aranžovaným živůtkem

Šaty s aranžovaným živůtkem

Jednoduché, což oceňuji, ale jinak žádný zázrak. Podobných modelů jsou plné půjčovny. Aranžovaný živůtek přidává kila, takže si ho může dovolit jen opravdu hodně štíhlá nevěsta

3. Šaty a la Kabaret

Šaty a la Kabaret

Vím, že cylindr s hůlkou jsou jen doprovodné rekvizity, ale možná je to jediné, co je na modelu hezké, protože ho povyšují na kabaretní kostým. Jinak je všeho nějak moc. Když volány na sukni, tak hladký živůtek, a obráceně. Ale věřím, že by se našla nevěsta, které by se pro svou „dortovou“ přezdobenost právě líbily.

4 Šaty inspirované secesí

Šaty typu secesní ryba

Jedny z nejoblíbenějších a nejžádanějších typů svatebních šatů. Romantická rybí silueta inspirovaná secesí je líbivá a efektní. Krajkový živůtek a dvojitý volán s vyšívaným tylem navrch působí vzdušně. Krajkový širák dodává modelu dobový šmrnc a je určitě elegantnější než závoj. Pozor, tento model je vhodný pouze pro vysoké ženy. Ty malé by si někdo mohl splést s muchomůrkou.

5. Šaty ve stylu koktejlek

Šaty ve stylu koktejlek

Příjemná změna po dlouhých variantách. Šaty jako pro chytrou Horákyni: ani dlouhé, ani krátké. Navíc velice praktické. Po odložení vlečky máte úžasné bílé koktejlky a můžete je nosit dál. Malé bílé jen tak z módy nevyjdou

6. Šaty s aranžovanou sukní

Šaty s aranžovanou sukní

Další model, který zřejmě nadchne princeznovské typy. Bohatá nadýchaná sukně s vyztuženou spodničkou působí opravdu pohádkově a skryje se pod ní kdejaký faldík. Ideální pro ženy s postavou ve tvaru hrušky.

7.Šaty v úzké siluetě

Šaty v úzké siluetě

V jednoduchosti je krása. Toto heslo naplňují beze zbytku tyto šaty připomínající řeckou bohyni. Jemně řasený živůtek a ozdobná aplikace pod ňadry přitahují pozornost k hornímu dílu a opticky prodlužují postavu. Šaty vhodné i pro malé drobné nevěstinky

8. Šaty s výstřihem do V

Šaty s výstřihem do V

Po všech těch obnažených ramenech a korzetech příjemná změna. Ne každá nevěsta chce ukazovat kůži nebo špíčky přepadající přes korzet. Raději volí decentnější, avšak neméně slušivou variantu živůtku.

9. Nevěstinka v „šedé“

Šedé svatební šaty

Tenhle extravagantní model jsem si nechala na závěr jako třešničku na dortu. Šaty s bohatou aranžovanou sukní potažené černým monofilem vypadají opravdu efektně a netradičně. Ale nevěsta, která si je oblékne, musí mít dost odvahy, neboť šepotu na její adresu bude jistě dost.

Foto Look magazín.

Reklama