Krásný den všem přeji.

Kde jsou doby, když jsem byla malá a chodila na vesnické poutě, kde byl kolotoč - řetízák malý a velký, houpací lodě, jedna, nanejvýš dvě střelnice a to bylo vše.
Prodávali cukrovou vatu, nějaké sladkosti a chleba s hořčicí, který jsme my děti měli nejraději. Doma jsem to nejedla, ale na pouti, to bylo něco moc dobrého. Taky nám stačilo pouze 10 Kč.

Později jsem chodila na pouť již s mými dětmi, do Fučíkárny, jak jsme lidově říkali, v Praze. No nevím, kdybych dětem dala 10 Kč, to by neměly ani na vstup.
Ovšem to již byly jiné atrakce, při těch dnešních mě zrak přechází a jenom při podívání je mi špatně. Již jako dítě jsem nic mimo houpaček nesnášela, i na malém řetízkovém kolotoči jsem zvracela.
Všichni říkávali: Ty nevíš, o co přicházíš. Bohužel nevím a dodnes mi zbývá pouze se dívat a nahradit si to opečenou klobásou, ta vůně mi vždy polechtá žaludek, taky sním dvě až tři a vatu mohu všude, kde na ni narazím.

Jenom přeji všem, aby se již nikdy nestalo, že byla atrakce závadná a neodnášely to děti na svém zdraví.

Zdraví Věrulinka


Dobrý den, Věrulinko! Díky za vzpomínání. Připomněla jste mi otázku financí, která tady ještě moc nezazněla. Ono dneska vyrazit na pouť s celou rodinou, to je docela zásek do peněženky. Už jsem nebyla na Matějské několik let, ale už tehdy stála málokterá atrakce pod 50 korun, ty velké holandské příšery přišly na stovku. To už si člověk rozmyslí, na co vleze a co si odpustí. A to nemluvím o jídle a dobrotách a čelenkách s tykadly a gumových tarantulích a plastových samopalech... a vůbec. Ale nevím, možná jsou na menších městech poutě méně finančně náročné?
Napište mi o tom!

Jsou pro vás atrakce hodně drahé?
Dopřejete dětem všechny, které chtějí?
Co je pro vás limit, nad který nejdete?

 

 

Reklama