Metalické odstíny rozhodně nepřehlédnete. Stejně tak si je ale velmi snadno oblíbíte. Jednoduše a s dokonalým citem umí udělat zázraky nejen ve vaší garderobě, ale také v interiéru. Není nutné hned halit byt do zlatého, stříbrného nebo měděného hávu od stropů po podlahy, občas bohatě postačí jen malé detaily a rázem dostane vaše bydlení zcela nové rozměry. Kovové odstíny nejen, že vypadají luxusně, ale navíc domov dokonale rozzáří a projasní.

Zlatá barva zahřeje

Zlatá barva evokuje hřejivý pocit. Z toho důvodu se skvěle hodí do místností jako je tmavá předsíň, obývací pokoj nebo ložnice. Ten správný odstín navíc skvěle rozsvítí interiér a nabudí pozitivní energii. Vždy myslete na to, že méně je více, a tak s touto barvou šetřete. Když na velké plochy, tak ideálně jen na jednu stěnu. Pokud sázíte raději na doplňky, ozdobte si místnost luxusní zlatou lampou nebo třeba obrazy zasaďte do starých zlatých rámů. A vždy myslete na to, že tato barva nikdy nevyjde z módy!

Mrazivá stříbrná


Nebojte se, že by váš byt ve stříbře vypadal studeně. Naopak kombinujte tyto kovové odstíny s kontrastními barvami. Interiér nemusí být nutně složený jen ze stříbrné, bílé a šedivé. Pokud chcete bytu dodat trochu větší šmrnc, co takhle mix s královsky modrou, vínovou nebo třeba pastelově růžovou? V klasickém interiéru s bílými stěnami se bude výborně také vyjímat stříbrný kus nábytku, například komoda nebo solitérní židle.

Nejen podzimní měděná

Měď si skvěle „rozumí“ se všemi sytými barvami, které interiéru dodávají luxusní vzhled a patřičný lesk. Dokonalého souladu docílíte kombinací s lahvově zelenou, petrolejovou, pařížskou modří, ale také s rezavě hnědou, nebo vínovou. Měď sama o sobě působí velmi příjemně a teple, takže dokáže zútulnit každý kout v bytě.
Více o měděných odstínech si u nás přečtěte zde.

Také si přečtěte: