Svatba je významná událost v životě ženy. A nezáleží na tom, kolik jí je let. Chce, aby jí to slušelo. Bohužel, ne vždy to dopadne dobře. Ve snaze vypadat mladší, se může dopustit stylových přešlapů. Jak se jich vyvarovat a být noblesní nevěstou, se dočtete v dnešní škole stylu.

svatba

Někdy najdete toho „pravého“ až ve zralém věku a je krásné, když chcete svůj vztah zpečetit sňatkem. I když to (možná) není vaše premiéra, chcete být krásnou a obdivovanou nevěstou. Pravděpodobně se nehodláte vdávat bridev bílé róbě s pětimetrovým závojem, ale otázku „co na sebe“ řešíte o to pečlivěji. A jistě to nemáte o nic jednodušší. Naopak. Vypadat elegantně a důstojně, a přitom ne usedle a fádně. Působit svěže a mladistvě bez náznaku trapnosti a infantility. To by měl být váš cíl.

Dnešní Škola stylu vám v několika bodech poradí, jak ho dosáhnout a sklidit obdiv ženicha i svatebních hostů.

  • Držte se svého stylu. Buďte to stále vy a nesnažte se stylizovat do někoho jiného. Pokud jste romantická, nenuťte se do strohého kostýmku. A naopak, jako sportovně založená žena se nebudete cítit dobře v květovaných šatech. Nosíte-li většinou kalhoty, klidně si je oblečte i ve svatební den.
  • Vyhněte se naivnosti. Nic nepůsobí tak směšně, jako žena, která se za každou cenu snaží vypadat mladší. To platí o šatech (volánky, nadýchané materiály, výztuže v sukních, sladké barvy, roztomilé vzory, mašličky…Ale i o líčení (pastelové a perleťové oční stíny, lesklé tvářenky, umělé řasy, křiklavé rtěnky) a účesech (lokýnky, copánky, kytičky ve vlasech, kudrlinky nejsou-li přirozené)

svatba

Čtěte také: Jak elegantně stárnout? Hlavně nebýt za „diblíka“

  • svatbaVybírejte přednostně: Pevnější materiály, jednodušší linie, větší vzory, a výraznější barvy.
  • Pevnější materiály např. buret, dyšez, gabardén, žoržet, ryps…drží dobře tvar a vaše křivky v nich budou působit uhlazenějším dojmem.
  • Větší vzory nejlépe abstraktní, stylizované a geometrické (na rozdíl od drobných a hustých) zajistí sofistikovaný a elegantní dojem.
  • Svěží barvy ve vzoru, na doplňcích nebo na celých šatech vás omladí a přitáhnou zaslouženou pozornost. Pokud budou ladit s vaší osobností a barvou pleti, nemusíte se jich bát. Nejste-li si jistá, chybu neuděláte v oblíbených pastelech, ale pamatujte na pravidlo. Čím něžnější barva, tím jednodušší střih by měly šaty mít.

Mohlo by vás také zajímat:

Zdroj fotografií: Dana Haklová, www.shutterstock.com

Reklama