Pro někoho je svatba z rozumu přežitkem nebo holým nesmyslem. Najdou se však tací, kteří do takového manželství jdou. Je to pro něj ta nejlepší volba, tedy podle jejich slov. Takového názoru je i Mirka. Ta se také rozhodla říct své ano muži, kterého nemiluje, ale ví, že je pro ni vysvobozením.

nevěsta

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Již několik let je Mirka zamilována až po uši, bohužel nešťastně. Její láska není opětována a dotyčný si s ní pouze hraje. Zprvu ji to bavilo, ale čím je starší, je to více a více bolestivější. Nyní se rozhodla pro krok, který nikdo z jejího okolí nechápe - vdát se z rozumu. Ona je ovšem přesvědčena, že je to jediné řešení, jak ukončit své trápení. „Chodili jsme spolu, po necelých dvou letech jsme se vzali a za pár měsíců se rozvedli. Absolutně nám to neklapalo. Bolelo to, jak se ale říká, čas vše vyléčí. Po nějaké době jsem z toho byla venku, dokud se opět neobjevil.“ Vypráví Mirka o muži, kterého přes to všechno stále miluje. „Bylo to stále dokola, spolu, od sebe, spolu, od sebe, ale mě to už přestalo bavit. Řekla jsem mu již definitivní ne, ale on neposlechl. Neustále mě kontaktuje a vyhledává. Vždy si najde cestu, jak mi vstoupit do života a zase z něj odejít. Tím mě vždy položí. Nic na něj neplatí. Nechápu, proč mi neustále musí ubližovat. A jeho odpověď? Nemůže prý beze mě žít. Se mnou ale také ne.“

Nejvytrvalejší ze všech lásek je ta nešťastná.
George Bernard Shaw

Zdroj: www.citaty.net

Mirka z toho kolotoče skončila v péči psychiatra. Nemůže v noci spát a celkově to nezvládá. Právě proto se rozhodla pro netradiční řešení. Chce se vdát za svého nejlepšího kamaráda, který ji miluje, ač ona jeho ne. „Já k němu nic takového necítím, ale vím, že když se vdám, budu mít klid. Můj exmanžel mi to i řekl. Navíc chci děti, už mám nejvyšší čas. Nechci čekat a jen se trápit. Vím, že mě můj kamarád zbožňuje a chce si mě vzít. Nabídl mi to několikrát. U něj vím, že mi dá vše, po čem žena touží, hlavně, budu s ním v pohodě, a to já chci ze všeho nejvíc.“ Mirčino resumé nikdo z okolí nechápe a všichni jí to rozmlouvají, ale ona si stojí za svým. „Ať si každý říká, co chce. Nikdo neví, jaké to je. A že nemůžu být ani takhle šťastná? Omyl! Kolik manželství bylo uzavřeno z rozumu a fungovalo či fungují?“ má jasno Mirka, která se už toto léto stane vdanou paní.

Čtěte také:

Reklama