money

Minulý týden mi přišla tisková zpráva, která tvrdila, že by se celá třetina Evropanek neváhala vdát bez lásky, jen aby získala život v blahobytu. Zprávu jsem omylem vymazala, ale přesto mě tahle informace zaujala. Co si o tomto tvrzení myslíte vy?

Psychologové tvrdí, že peníze jsou mocné afrodisiakum, a asi na tom něco bude. Bohatí muži většinou nouzí o ženy netrpí, hůře je na tom chudý studentík.

Druhou hlásanou pravdou je, že peníze nikomu štěstí nepřinesou, i když to si většina z nás touží ověřit na vlastní kůži (já teda určitě). Sama jsem letos byla svědkem rozvodu své kamarádky, která se víceméně pro peníze vdala.

Dáša zlatokopka

Dáša pracovala jako letuška a už od mládí měla ve věcech své budoucnosti jasno. Na prvním místě stál muž s tučným kontem, zlatou kartou, vilou, jachtou a neutuchající touhou se s ní o to všechno rozdělit. Původně si sice ještě k tomu představovala cizince s domem na Manhattanu, ale nakonec vzala za vděk českým inženýrem – počítačovým expertem. Protože byl mladý a moc hezký a zřejmě jí i jakýsi cit trochu zastřel mysl, spokojila se pro začátek s jeho stotisícovým platem. Milý inženýrek byl však velice šikovný a během několika let se vypracoval na ředitele pobočky jedné velké americké počítačové firmy. Plat se mu ztrojnásobil!!! A Dáša otěhotněla. Mezi tím však stihli postavit nádhernou vilu s bazénem a posilovnou, oba jezdili v japonských autech.

Růžové brýle na padrť

moneyPo té, co Dáša nastoupila mateřskou, se však situace radikálně změnila. Její muž se pomalu, ale jistě ze svých příjmů zbláznil. Lépe řečeno nezvládl takovou změnu. Nejdříve si pořídil dvoumístné Ferrari a milenku – mladou zlatovlasou Američanku pracující ve firmě. Pak začal navštěvovat kosmetické salony, v koupelně mi vždy Dáša ukazovala celé řady šíleně drahých pánských přípravků od denních a nočních krémů, balzámů kolem očí, pleťových masek až po serepetičky k holení. Inženýrek začal chodit na golf s podnikateli, pracovníky ambasád a boháči a Dáša seděla doma s miminem a šíleně žárlila. Dokonce tak, že na žárlivost začala užívat léky! (Do té doby jsem nevěděla, že něco takového existuje. Jde ale nejspíš jen o sedativa.) Svému muži dala soukromou detektivní agenturou odposlouchávat telefon, sbírala blonďaté dlouhé vlasy ze sedadla Ferrari a slídila v manželových kapsách, taškách a mobilu.

Dáša se zbláznila

Scény byly na denním pořádku, Dáša přestala, jako žena v domácnosti, svému muži stačit, i když nosila džíny od Versaceho i na venčení psa do lesa. Nakonec její muž podal žádost o rozvod a Dáša skončila na psychiatrii. Nebylo jí to však nic platné, protože inženýr na rozvodu trval. Jeho milenka se totiž chtěla vdávat, založit rodinu a vrátit se do USA. Nyní spolu žijí v Bostonu a Dáša se vzpamatovává z hořkého konce s pomocí lékařů.

Nutno ale podotknout, že se inženýr ke své ženě a dítěti zachoval štědře. Dáša dostala alimenty jako dva hezké měsíční platy, zůstala jí vila a dvě auta. A všude rozhlašuje, že už nikdy žádného zazobance nechce vidět. Prý by jí stačil úplně normální hodný chlap. No, uvidíme!

Co vy, vdala byste se pro peníze? (život bez práce, zábava, nákupy, cesta kolem světa…)